Kultūros forumas Palangoje kviečia dalintis geromis patirtimis

2022
10 05

Spalio 6-7 dienomis Palangoje jau trečius metus iš eilės vykstantis kultūros forumas „Kultūros jūra: Panirti. Išnirti. Atsinaujinti“ šiemet išsiplėtęs į dviejų dienų programą, kviečiantis kultūros ir meno srities specialistus dalintis patirtimi ir skatinti tarptinklinį bendradarbiavimą. Forumas  skirtas tobulinti kūrybiškumo gebėjimus, pasidalinti gerosiomis patirtimis, kurios praturtins kiekvieno, ypatingai kultūros sektoriaus atstovų darbą. Susitikimai, kurie vyks Palangos kurhauze, naudingi tiek profesionaliam ar startuojančiam kūrėjui, tiek kultūros organizacijos darbuotojui ar aktyviam bendruomenės nariui.

Pirmoji forumo diena spalio 6-oji bus skirta gerosioms patirtims. Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC) pasidalins dviem ypatingai reikšmingais laimėjimais – savo penkerių metų kelione, kuri atvedė prie 2021 metų geriausio aukščiausios kategorijos kultūros centro laimėjimo ir Palangos Jurginių šventės įtraukimu į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Forumas skatina tarptinklinį bendradarbiavimą, todėl kasmet dalyvauti kviečiami Palangos kultūros bendruomenės atstovai ir svečiai iš kitų Lietuvos kultūros įstaigų. Šiemet Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijolė Laužikienė pasidalins atviro ir įtraukiančio muziejaus projekto patirtimis, NVO projektų koordinatorė Agnė Grigalauskė pristatys mažo Škotijos miestelio Huntly sėkmės istoriją. Ypatingai džiugu, kad kultūros forume dalyvauja „Kaunas 2022“ bendruomenių projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ kuratorė Milda Rutkauskaitė ir projekto „Fluxus Labas!“ kuratorė Aistė Ptašinskaitė – Paukštė, nes būtent Kauno 2022 pavyzdys prieš tris metus ir inspiravo forumo idėją Palangoje. Gerųjų patirčių taip pat atveš Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė, gamtos ir meno sintezės atradimus Vilhelmo teatrų festivalyje pristatys Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė.

Forumo metu bus galima sudalyvauti ir praktiniuose užsiėmimuose. „Kaip parodė praeitų metų forumo patirtys, dalyviai išsineša dvigubą naudą, kuomet praktiškai „atsinaujina“ pritaikydami išgirstas žinias grupiniuose mokymuose ar bendrose refleksijose“, – teigia kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė-Elgendy. Spalio 6 dienos popietę nersime į diskusijų teatrą su LMTA KF Taikomųjų teatro metodų dėstytoja Raimonda Agne Medeišiene, o spalio 7 dienos ryte laukia mokymai apie reklamą socialiniuose tinkluose su marketingo specialistu Daugvinu Liberiu.

Forumą „Kultūros jūra: Panirti. Išnirti. Atsinaujinti“ organizuoja Palangos kultūros ir jaunimo centras, renginio partneris Lietuvos kultūros centrų asociacija, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija