Klaipėdos uoste jau duotas startas kruizinių laivų sezonui

2022
04 12

Pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė pirmasis šiemet kruizinis laivas, taip visam miestui ir šaliai skelbdamas, kad kruizinių laivų sezonas Klaipėdos uoste atidarytas. Jei geopolitinė situacija nepateiks staigmenų, šiemet kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje gali būti rekordinis.

„Metų pradžioje kruizinių laivų, pageidaujančių atvykti į Klaipėdą, turėjome 59, tačiau prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, kompanijos pradėjo keisti savo maršrutus, kad aplenktų Rusijos uostus, tad laivus nukreipė į Baltijos šalių uostus. Klaipėdoje jų skaičius šiemet gali būti rekordinis, laukiame apie 80 laivų, kurie turėtų atplukdyti per 85 tūkstančius keleivių. Tai neįprastai dideli ir labai optimistiniai skaičiai. Prognozuojame, kad dėl įvairių priežasčių vis tik gali būti atšaukta apie 20 proc. šiuo metu numatytų laivų“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier.

Šis kruizinių laivų sezonas Klaipėdos uostui turėtų būti ypatingas ir pagal pirmąkart atvykstančių laivų skaičių. Įprastai Klaipėda kasmet sulaukdavo 6–8 naujų kruizinių laivų, tačiau šiemet pro Klaipėdos uosto vartus turėtų įplaukti net 13 pirmą kartą čia viešėsiančių laivų, kuriems tradiciškai bus įteikiamas uostamiesčio herbas.

Šiandien Klaipėdoje viešintis laineris „Hamburg“ Klaipėdos uoste dažnas svečias nuo 2012-ųjų. Jis yra vienas mažesnių, jo ilgis siekia 144 metrus. Tačiau tokio dydžio laivų Klaipėdos uoste šiemet turėtų būti mažuma, mat skaičiuojama, kad net 70 procentų bus didieji – ilgesni nei 200 metrų kruiziniai laineriai.

Didžiųjų laivų, atplaukiančių į Klaipėdos uostą, procentas auga kasmet ir atspindi kruizinės laivybos vystymosi principus. Tam, kad Klaipėdos uostas atitiktų rinkos pokyčius ir galėtų priimti visus norinčius čia atplaukti kruizinius laivus, jis turi būti atitinkamai vystomas ir plėtojamas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nuo praėjusių metų lapkričio rekonstruoja Kruizinių laivų terminalo krantines. Siekiant priimti kuo daugiau kruizinių laivų, taip pat planuojama nauja krantinė, skirta būtent tokio tipo laivams švartuoti.

„Yra akivaizdžios pasaulinės tendencijos, rodančios, kad laivybos verslo efektyvumą siekiama užtikrinti didesniais laivais. Tokią pat tendenciją matome ir kruizinėje laivyboje, tad siekdami ir toliau būti konkurencingi, privalome eiti koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis ir vystyti Klaipėdos uostą jų kryptimi“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kruizinis laivas „Hamburg“ savo kelionę pradėjo balandžio 8 dieną, aplankęs Gdynės ir Gdansko uostus, šiandien vieši Klaipėdoje. Apie 7.30 val. prišvartuotas uostamiestyje, laineris Klaipėdą palikti planuoja šiandien apie 13 val. Per 300 turistų iš Vokietijos per 6 valandas, kurias praleis Klaipėdoje, pakviesti aplankyti Klaipėdos senamiestį, Palangą ir Neringą.

Per 12 dienų truksiančią kelionę laivas „Hamburg“ dar bus švartuojamas Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje. Laivo maršute taip pat buvo numatyta aplankyti net du Rusijos uostus, tačiau juos dėl karo Ukrainoje „Hamburg“ aplenks.

„Hamburg“ plaukioja su Bahamų vėliava, o jo ilgis siekia 144 metrus. 1997-aisiais pastatytas laivas talpina 420 keleivių. Laivas priklauso Vokietijos kelionių operatoriui „Plantours Kreuzfahrten“, kuris turi 5 laivus ir veikia upinių kruizų Europoje rinkoje.

Paskutinis kruizinis laivas šiemet turėtų atplaukti spalio 13 d. 2023 metų kruizinių laivų sezonui jau yra užsiregistravę daugiau kaip 50 laivų.

https://sumin.lrv.lt