Jono Šliūpo muziejus vėl burs šeimas Advento dirbtuvėms

2023
11 13

Kaip ir kasmet, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gražiausių metų švenčių kviečia laukti kartu. Advento dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ miesto bendruomenei rengiami vakarojimai su tautinio paveldo meistrais, kurių metų bus rišami šiaudų papuošalai šventinei eglei ar namams, tradiciniu būdu dekoruojami Advento vainikai ir liejamos bičių vaško žvakės. Dirbtuvėse, kurios šiemet sugrįžta į Jono Šliūpo muziejaus patalpas ir vyks naujoje edukacinėje erdvėje, ypatingai laukiamos šeimos su vaikais.

Ramybei ir susikaupimui dedikuotą laikotarpį pradės Advento vainiko dirbtuvės lapkričio 25 d. 14 val. ir 16 val. Tautodailininkės, sertifikuotos meistrės Jurgitos Treinytės pasakojimų gaubiami užsiėmimo dalyviai galės nusipinti vainiką – gražiausią žiemos puokštę arba simbolinį Advento kalendorių, kuriame artėjantį šviesos laiką skaičiuoja viena ar kelios žvakės. Vainiką pinsime naudodami natūralias gamtos medžiagas: visžales šakeles, samanas, puošime kankorėžiais, džiovintomis gėlėmis, katpėdėlėmis, kaštonais, dagiais, šermukšnių uogomis, gamtos užaugintais burbulais. Visa tvirtinsime siūlu arba priklijuosime karštais klijais. Apie Advento vainiko kilmę, reikšmę, panaudojimą tautodailininkė J. Treinytė papasakos popiečių metu, o dekoruotas vainikas ras vietą ant jūsų stalo, durų ar netgi galės suptis tarsi sietynas ties lubomis. Mažiausieji galės pasirinkti vietoj vainiko susirišti Kalėdų eglutes, besmegenius ar samanų žaisliukus. Mišku kvepiančių dekoravimo medžiagų parūpins muziejus, tačiau, esant galimybei, atvykstančius kviečiame atsinešti savo karštų klijų pistoletą.

Gruodžio 8 d. šeimos su vaikais nuo 6 m. kviečiamos į net dvejas vaško žvakių liejimo dirbtuves 15 val. ir 17 val. Kartu su kraštotyrininke Sigute Bendikiene prisiminsime žvakių liejimo tradicijas ir senuoju būdu patys pasigaminsime bičių vaško žvakę, kuri medaus kvapu užlies Kūčių vakaro stalą arba virs puikia rankų darbo dovana. Bičiulių dirbtuvėms reikalingas priemones suteiks muziejus, o atvykti kviečiame tik su vaikais, jau galinčiais dalyvauti renginyje.

Tradicinių amatų meistrė, sodų rišėja Margarita Macijauskienė gruodžio 13 d. 17 val. pakvies susiburti šiaudinių eglutės žaisliuko dirbtuvėms. Jų metu klausysime istorijų apie šiaudinių papuošalų meno tradiciją, rišimo technikas ir formų simboliką. O rankų šilumoje gimę angelai kurs namų jaukumą šventiniu laikotarpiu, taps išskirtine puošmena šeimos žaliaskarei ir puikiu priminimu apie tvarių, rankomis gamintų Kalėdinių dovanų svarbą.

 

Dėl riboto vietų skaičiaus, į dirbtuves kviečiame registruotis iš anksto el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt arba užpildant elektroninę registracijos anketą https://forms.gle/ot6yjpZrZEDrAsLS6.

Visų Advento laikotarpio dirbtuvių kaina – 3 eurai. Bilietą galima įsigyti interneto svetainėje LNM.LT (skiltyje „Pirkti bilietą“) ir renginio vietoje.