Išduotas statybos leidimas naujam prekybos centrui statyti, čia įsikurs žinomas tinklas „Sportland”

2024
03 28
Išduotas statybos leidimas naujam ne maisto prekybos centrui prie autobusų stoties statyti, čia įsikurs žinomas tinklas „Sportland”, bus ir keliolika elektromobilių įkrovimo stotelių.
Šiandien Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą naujam prekybos paskirties pastatui Kretingos g. 56 statyti.
Investuotojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, ketina teritorijoje tarp šio objekto ir degalinės pastatyti dar vieną, antrąjį, prekybos centrą, kuriame po vienu stogu koncentruotųsi skirtingos drabužių, avalynės ir namų apyvokos prekių parduotuvės.
Tad Palangoje atsiras ne dar viena maistu prekiaujanti parduotuvė, o visiškai naujos koncepcijos prekybos centras, kuriame, kaip žada investuotojai, rasime ir prekių, kurias siūlo žinomų pasaulio prekių ženklų gamintojai, ir miestiečiams bei atostogautojams reikalingų paslaugų.
Pusės hektaro sklype, kurį investuotojai valdo nuosavybės teise, ketinama pastatyti maždaug 1500 kvadratinių metrų vieno aukšto pastatą. Šiame prekybos centre piko valandomis sutilps apie 1000 pirkėjų ir lankytojų, numatoma, jog bus sukurta ne mažiau kaip pusšimtis darbo vietų.
Investuotojų atstovas atskleidė, jog didžiausią prekybos plotą užims plačiai žinomas prekės ženklas „Sportland“. Taip orientuojamasi į išskirtines Palangos rekreacijos ir sporto galimybes bei didelį poreikį kurorte įsigyti kokybiškų laisvalaikio ir sporto prekių.
Be prekybos plotų, numatyta ir greito maisto kavinukė, tariamasi ir dėl banko bei pašto skyrių atidarymo. Planuojama, kad visos patalpos, skirtos komercinei veiklai, turės savo atskirus įėjimus iš lauko. Tai leis jose veiklą vykdantiems nuomininkams būti autonomiškais ir paties spręsti dėl darbo laiko.
Analogiškai kaip ir gretimame objekte, priešais naująjį prekybos centrą bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
Projekto vystytojai taip suprojektavo naująjį objektą ir jo teritoriją, kad autobusų stotis su prekybos centru ir naujasis pastatas būtų vienoje, tarpusavio susijusioje erdvėje, o atvykusieji į šią teritoriją, palikę savo transporto priemones bet kurio prekybos centro aikštelėje, galėtų laisvai migruoti nuo vieno pastato prie kito.
Planuojant naująjį prekybos centrą atsižvelgta į Palangos savivaldybės administracijos prašymą ir suprojektuotas 15 įkrovimo stotelių centras elektromobiliams. Taip akcentuojama, kad Palangoje ypač laukiami tie, kurie yra draugiški gamtai ir tai aplinkai, kurioje jie nori atostogauti ar nuolat gyventi.
Naujojo prekybos centro Kretingos gatvėje statybas ketinama pradėti jau po Velykų, o pabaigti ateinančių metų pradžioje. Įsikūrus nuomininkams ir jiems pagal savo poreikius įrengus komercines patalpas, į atidarymą ketinama pakviesti balandžio ar gegužės mėnesį – prieš naująjį karštąjį sezoną.
Projektą įgyvendina VPH įmonių grupė – viena iš didžiausių Baltijos šalyse komercinio nekilnojamojo turto vystytoja ir valdytoja, investicijos sieks apie 4 mln. eurų.
„Manau, tikrai verta pasidžiaugti, jog dabar nelabai patraukliai ir ne visai reprezentatyviai atrodanti teritorija, pro kurią pravažiuoja šimtai tūkstančių į Palangą atvykstančių svečių, ateinantį pavasarį pasikeis neatpažįstamai ir taps ne tik dar vienu traukos objektu, bet ir gražiai įrėmins bei papuoš visą naujai sutvarkytą Palangos kvartalą tarp mūsų baseino ir autobusų stoties”,- teigia Palangos miesto meras.