Iš bombarduojamo Charkivo ištrūkę baleto artistai šeštadienį rengia pasirodymą Palangos koncertų salėje

2022
05 05

Itin sunkiai iš nuolat bombarduojamo ir apšaudomo Ukrainos miesto ištrūkę Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras atvyksta į Palangą ir šį šeštadienį, gegužės 7 d., 19 val. Palangos koncertų salėje surengs galą koncertą. Daugelis šių meno pasaulio žmonių tuo pačiu yra ir Ukrainos karo savanoriai, kurie naktimis eina saugoti savo miesto gatvių. Didelė dalis į Palangą atvyksiančių artistų ar orkestrantų jau nebeturi savo namų – pastatai subombarduoti.

Gastrolių turui į Lietuvą Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras atvyko gegužės 3 d. ir mūsų šalyje bus iki geužės 9 d.  „Atvyko“ – skamba pakiliai, tačiau iš tiesų 220 artistų ir 30-ies jų vaikų kelionė iki mūsų šalies pakili nebuvo.

„Su savimi pasiėmėme tik natas, dekoracijas ir scenos kostiumus. Kol juos krovėme į automobilį, Charkivo centre griaudėjo sprogimai, kliuvo ir namui, kuriame aš gyvenu. Vieną grupelę artistų paėmėme tiesiai po jų koncerto Charkivo metro stotyje. Traukiniui važiuojant dažnai girdėdavome sprogimų garsus, nesijautėme saugiai. O netoli Lvivo traukinys apskritai sustojo, nes dėl pažeistos elektros pastotės buvo nutrūkęs energijos tiekimas“, – liudijo Charkivo operos ir baleto teatro vyriausiasis režisierius Armenas Kaloyanas.

Atitrūkti nuo bjaurios realybės

Gastroles organizavusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT)  generalinis direktorius Jonas Sakalauskas pasakojo, kad jo vadovaujamo teatro trupė pradėjo nuo paramos rinkimo Ukrainos armijai. „Šiuo metu Ukrainoje beveik nevyksta teatrų spektakliai, trupės nerepetuoja arba daro tai labai sudėtingomis sąlygomis. Labiausiai Ukrainoje nukentėjusio operos ir baleto teatro vadovui Olegui Orishchenko užsiminus, kad jų teatrui galbūt atsiras galimybė išvykti iš karo zonos ir rodyti spektaklius, mes, organizuodami šias gastroles, padarėme viską, kad palaikytume ukrainiečių teatro gyvybingumą“, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Labiausiai pasiilgo publikos

Dėkodamas lietuviams už šiltą priėmimą, Charkivo operos ir baleto teatro generalinis direktorius O. Orishchenko pasakojo, kad kartu su tėvais atvyko ir 30 įvairaus amžiaus teatro darbuotojų vaikų, išvežtų iš miesto, kuriame sprogsta bombos, gaudžia sirenos, kuriame dažnai tekdavo slėptis rūsiuose. „Šie vaikai palaužti, jiems reikia psichologinės pagalbos. Jau du mėnesius visi mūsų operos, baleto, orkestro artistai negalėjo užsiimti savo amatu. Organizuodami gastroles, kartu su LNOBT vadovais itin greitai atlikome tai, kas paprastai trunka metus. Atvykome čia su plačia programa, kurią pristatysime įvairiuose Lietuvos miestuose. Esame labai išsiilgę publikos“, – kalbėjo Charkivo teatro vadovas.

Šeštadienį 19 val. Palangos koncertų salėje matysime iškilmingą Charkivo operos ir baleto teatro baleto gala koncertą, kuriame spindės ryškiausių klasikinių ir modernių baletų fragmentai. Gros Charkivo operos ir baleto teatro simfoninis orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Dmytro Morozovo.

Bilieto kaina labai simbolinė – 12 eurų.

Bilietus galite įsigyti čia: https://kakava.lt/pirkti-bilietus/2427/6153?utm_source=palangosks&utm_campaign=charkivoteatras220507