Iliustratorė kvies vaikus kurti fantastinį personažą

2022
08 04

Ar žinai, kaip iliustratoriaus rankose gimsta personažas? Kaip įgyja tik jam vienam būdingą akių žvilgsnį ar kūno spalvą? O kokių blogų įpročių jis turi? Rugpjūčio 3 d. knygų vaikams „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“, „Kur dingo gandras Grantas“ bei „Spyglys“ iliustratorė ir grafikos dizainerė Urtė Kraniauskaitė kviečia į susitikimą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje ir yra pasiruošusi atskleisti daugybę iliustratoriaus darbo paslapčių.

„Vienas įsimintiniausių mano vaikystės personažų buvo princesė Nausikaja iš 1984 metų japonų animacinio filmo „Nausikaja iš Vėjų slėnio“. Būtent šio filmo autoriaus Hayao Miyazaki požiūris į personažus ir jų pasaulį paskatino mane pačią kurti nematytus, fantastinius veikėjus ir jų aplinką. Dažniausiai mano išgalvoti personažai labai atitrūkę nuo tikrovės. Tiesa, pastebėjau, kad mane inspiruoja ir gyvūnai“ – pasakoja U. Kraniauskaitė.

Todėl ir edukacinio užsiėmimo, į kurį kviečiami 5-12 metu vaikai, metu, iliustratorė kvies vaikus išlaisvinti savo vaizduotę ir, nepaklūstant nusistovėjusiems kanonams ir neuždarius kūrybiškumo aiškiose formose ir taisyklėse, sukurti savo fantastinį personažą.

Edukacinis užsiėmimas vyks Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje, Vytauto g. 23A, Palanga.

Edukacijos kaina – 2 Eur