„Gintaro maršruto“ kelionė – gintariniai įspūdžiai ir atradimai pajūrio kurortiniuose miesteliuose

2023
03 03

Vasario 28 d. – kovo 1 d. Palangos turizmo informacijos centras sukvietė turizmo ekspertus ir kolegas iš visos Lietuvos dalyvauti projekto Nr. LT-RU-2-079 „Gintaro pakrantė“ (2020-06-11 paramos sutarties nr. 1S-199), įgyvendinamo pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonę, finansuojamo Europos Sąjungos bandomojoje „Gintaro maršruto“ kelionėje.

Pirmąją dieną dalyviai kelionę pradėjo nuo Palangos turizmo informacijos centro ir keliavo į Kuršių Neriją. Juodkrantėje susipažino su pirmuoju maršute nurodytu objektu –  Gintaro įlanka, kelionės vadovė papasakojo jos istoriją bei pasakojimus kaip buvo kasamas gintaras šioje vietoje.

Pakeliui į Nidą trumpam atokvėpiui pasiūlytas pasivaikščiojimas Mirusiomis kopomis sužavėjo kelionės dalyvius – nuostabūs vaizdai bei nuotaiką kėlė saulėta diena.

Nidoje kelionės dalyviams pristatyta Mizgirių Gintaro muziejaus galerija. Muziejuje interaktyviai pristatytas pasakojimas apie gintaro susidarymą, Jūratės ir Kastyčio legenda, kiekvienas dalyvis turėjo galimybę susipažinti bei išbandyti pagrindines fizikines ir gydomąsias gintaro savybes.

Po įspūdingo užsiėmimo Gintaro muziejaus galerijoje trumpas pasivaikščiojimas po senąsias Nidos gatveles ir pasakojimo klausymas, apie Pamario žvejus bei jų gyvenimo stilių bei istorinių faktų pateikimas praturtino kelionę iki Parnidžio kopos…

Maršrutas suka ratą ir keliautojams pateikimas apsilankymas Klaipėdos gintaro muziejaus „Amber Queen“ galerijoje, kurioje apžiūrėti įspūdingi dirbiniai iš gintaro ir susipažinta su jų istorijomis. Vakarėjant ir po truputį kylant vėjui keliautojai suskubo į Karklę, kur vyko susitikimas su gintaro gaudytoju Igoriu Osnač. Gintaro gaudytojas pasakojo apie gintaro savybes, jų gaudymą ir rinkimo ypatumus. Dalyviai turėjo galimybę pamėginti gaudyti bei rinkti gintarus realybėje…

Gintaro rinkimas pajūryje nuvargino kelionės dalyvius ir vakarėjant dalyviai susitiko prie vakarienės ir noriai dalinosi dienos įspūdžiais.

Antroji diena turizmo specialistus viliojo pasivaikščiojimu Palangoje. Palangos Turizmo informacijos centre pristatytas ,,Gintaro pakrantės” projektas ir interaktyvios pramogos, kurias siūloma išbandyti kiekvienam.

Kelionės dalyviams vyko ekskursija po Palangą, kurios metu aplankyti visi į „Gintaro maršrutas Palangoje“ įtraukti objektai  Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos aikštelė. Dalyviai apžiūrėjo gražiuosius miesto panoraminius vaizdus. Maršrutas toliau sekė į Birutės parką ir jų žymiuosius lankytinus objektus – Birutės kalną ir koplytėlę ir skulptūrą laiminantis Kristus. Vėliau sekė pasivaikščiojimas po Tiškevičių alėją, išklausyta gido pasakojimas apie grafus bei šalia esantį Kurhauzą. Kelionės vadovė Grafų Tiškevičių alėjoje atskleidė, kad jeigu žmonės nori sulaukti pasisekimo ir laimės versle, darbe ar asmeniniame gyvenime tai turėtų patrinti grafo Tiškevičiaus lazda karjeros sėkmei, bei grafienės šuniuko nosytę laimei atnešti. Kelionė po Palangą pratęsta einant į Basanavičiaus gatvę, kurios pradžioje apžiūrėti prekybininkų gintaro dirbiniai. Einat į patį gatvės galą prieita skulptūra ,,Jūratė ir Kastytis“ ir jūros tiltas. Pagilinti žinias apie gintarą bei susipažinti su gintaro apdirbimo subtilybėmis kelionės maršrutas suko į „Amber Cat“ galeriją išbandyti gintaro apdirbimo edukaciją, kurios metu ne tik įgyta papildomų žinių apie gintarą bei jo apdirbimą. Edukacijos metu dalyviai pasigamino po mažą gintarinį suvenyrą atsiminimui. Žinoma į gintaro maršrutą įeina ir vienas iš Palangos simbolių – Palangos gintaro muziejus, kuriame dalyviai su gidu apžvelgė gintaro istoriją ir apžiūrėjo įvairiausių dydžių ir formų natūralių ir amatininkų apdirbtų gintaro dirbinių. „Gintaro maršruto Palangoje“ baigiamoji nata suskamba Palangos kurorto muziejuje, kuriame interaktyviai susipažinta su kurorto istorija iki šių dienų.

_____________________________________________________________________________________________________

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Rasa Kmitienė, Palangos turizmo informacijos centro direktorė (el. p. rasa.kmitiene@visit-palanga.lt, tel. 8 (460) 48822.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Palangos turizmo informacijos centras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.