Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos darbų paroda

2022
06 15

Birželį Palangos viešosios bibliotekos parodų salės ekspozicijoje – viešnios iš Vilniaus, tapytojos ir scenografės Giedrės Riškutės-Kariniauskienės originalūs ir nepakartojami paveikslai. Nors G. Riškutė-Kariniauskienė daug savo gyvenimo metų paskyrė ne tik tapybai, bet ir teatrui, tačiau, menininkės teigimu, tapyba visuomet užėmė labai svarbią vietą jos gyvenime ir visada užims. Prisipažįsta tapanti nuo pat mažens, tad gamta jai – vienas iš įkvėpimo šaltinių.

Tarptautinių ir Lietuvos kūrybinių simpoziumų, plenerų, grupinių parodų dalyvė, tarptautinių tapytojų konkursų laureatė įkvėpimo ieško ir Palangoje. Menininkė  dalyvavusi LDS tapybos pleneruose Palangoje, mėgsta ilgam atmintyje išliekančius pajūrio peizažus, jūrą, gamtos reiškinius. Atsiplėšus nuo realybės jos piešinių eskizai gimsta vos turint laisvą minutę. Dirbant teatre tarp spektaklių pastatymų profesorė rasdavusi laiko pasivaikščioti prie jūros, kuri tapytoją inspiravo jautriai stebėti virsmus ir įgytas patirtis perkelti ant drobių paviršiaus: ,,Tie visi jūros apšvietimai, kuriuose susipina įvairios mintys, tos erdvės veda nuo peizažo iki abstrakcijos – ir dangus, ir žemė kartais visai sutirpsta, visiškai suabstraktėja ir savaime padiktuoja tavo kelią. Vaizdai išlieka atmintyje. Man svarbus tas ryšys su gamta, abstraktus vaizdas, ieškojimas šviesos, kažkokios gilumos paveiksle, bet tai tik mano subjektyvi nuomonė, gal kiti visai to nemato, o gal ir mato. Aš pati siekiu ir man labai svarbu, kad mano darbas būtų pripildytas šviesos ir kažkokių savų emocijų“, – sako menininkė.Riškutė-Kariniauskienė – Dailininkų sąjungos, LATGA narė. Lietuvoje privačiose kolekcijose – per 300 autorės darbų. Dirbo Kauno muzikiniame teatre teatro dailininke, sukūrė scenografiją ir kostiumus 45 pastatymams, Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėms.

Vilniaus Dailės akademijoje studijavo scenografiją ir tapybą. Dėstė Lietuvos edukologijos universitete, šiuo metu – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė.

Paroda – išskirtinė, tapyba – unikali, kupina geros emocijos, prisodrinta vaiskiomis spalvomis, bylojanti harmoniją, stebinanti, neįpareigojanti ir neapsunkinanti. Ekspozicija kviečia gėrėtis plastiškų, švelnių pustonių ir formų purumu įtraukiančių G. Riškutės abstrakcijų deriniu. Toks lengvumas, šviesus džiugesys, sumišęs su ilgesiu, apima žiūrint į G. Riškutės paveikslus!

Kviečiame ir Jus pamatyti šią parodą.