Emocinę paramą galės gauti daugiau nuo karo nukentėjusių ukrainiečių

2022
03 29

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su nevyriausybine organizacija „Jaunimo linija“ padeda Ukrainos nacionalinei karštajai linijai „Lifeline Ukraine“ ir perima dalį šios linijos skambučių iš prastai besijaučiančių ukrainiečių. Lietuvos veikiančioje 1809 linijoje jau dabar teikiama emocinė pagalba rusų kalba Ukrainos pabėgėliams, o nuo šiol dalis skambučių darbo valandomis bus peradresuojama tiesiai iš Ukrainos.

Rusų kalba emocinė parama teikiama darbo dienomis vakarais nuo 18 iki 21 val., o savaitgaliais – dienos metu nuo 12 iki 15 val. Ne darbo metu skambučiai registruojami, savanoriai susisiekia su skambinusiaisiais.

Lietuva kartu su Estija ir Moldova perima dalį skambučių iš „Lifeline Ukraine“, kuriai dėl itin sudėtingų karo sąlygų vis sunkiau užtikrinti nepertraukiamą darbą, o skambinančiųjų skaičius toliau didėja. Dėl šios priežasties, bendradarbiaujant su „Jaunimo linija“, Lietuvoje plečiamas savanoriaujančiųjų tinklas.

1809 numeriu veikianti pagalbos linija per pirmąsias tris darbo savaites priėmė daugiau nei 100 skambučių. Į liniją kreipiasi žmonės, norėdami papasakoti savo išgyvenimus, pasidalyti savo jausmais, išsiaiškinti pagalbos sau, savo vaikams ar artimiesiems galimybes. Kasdien dirbantys savanoriai skambinančiuosius ne tik išklauso, bet prireikus nukreipia tęstinės pagalbos.

Vis daugiau ukrainiečių atvykstant į Lietuvą, kviečiame savivaldybes, įmones, įstaigas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes dalytis informacija apie emocinės paramos teikimą trumpuoju numeriu 1809.

Tęsiantis karui Ukrainoje, ir visuomenėje toliau matomi padidėjusio nerimo, baimės ar įtampos ženklai. Primename, kad tas pats trumpasis numeris 1809 jungia ir lietuvių kalba emocinę paramą ar psichologinę pagalbą teikiančias linijas: „Vilties liniją“ suaugusiesiems, „Pagalbos moterims liniją“, „Tėvų liniją“, „Jaunimo liniją“, „Vaikų liniją“ ir „Sidabrinę liniją“ senjorams. Visus, norinčius pasikalbėti telefonu apie iššūkius, su kuriais susiduria, kviečiame kreiptis linijų darbo valandomis.

Daugiau informacijos apie trumpąjį pagalbos numerį 1809 ir juo teikiamą emocinę paramą, psichologinę pagalbą lietuvių kalba galite rasti: https://pagalbasau.lt/pagalbos-linijos/, rusų kalba: https://pagalbasau.lt/ukraina.