Dviračiu po Palangą – terapija kūnui ir sielai

2021
12 08

Dviratininkai neabejodami patvirtina, jog vienas iš geriausių būdų pažinti Palangą – minant dviračio pedalus. Neatsitiktinai Palanga tituluojama dviratininkų rojumi, o tokį įvertinimą užsitarnavo ne veltui – aktyvaus laisvalaikio gerbėjus čia džiugina tiek turiningi maršrutai, tiek patogios, saugios bei kokybiškos dviračių trasos. Saugaus susisiekimo infrastruktūrai kurortas skiria ypatingą dėmesį – Palanga kasmet atnaujina esamus dviračių takus ir tiesia naujus.

Dviračių turizmas yra viena iš sparčiausiai besivystančių turizmo sričių Lietuvoje. Per Palangos miesto savivaldybės teritoriją driekiasi tarptautinė dviračių trasa ,,Eurovelo10“ ; „Eurovelo13“ir ,,Vakarų Lietuvos dviračių žiedas“. Per trumpą laiką galima apvažiuoti gražiausius, įdomiausius objektus ir pasimėgauti nedrumsčiama Baltijos jūros, šviesių pušynų ir jaukių pajūrio miestelių ramybe.

Teminiai maršrutai norintiems geriau pažinti kurortą

Keliaujantieji dviračiais nori leisti laiką ir aktyviai, ir turiningai, tad jiems svarbu ne tik pats judesys, bet ir tai, ką pamatyti, sužinoti, nuveikti tiek pačioje Palangoje, tiek aplink ją. Puikių idėjų, kaip tai padaryti, įvairių poreikių keliautojai, įskaitant ir šeimas su mažais vaikais, tikrai suras Palangos turizmo informacijos centro parengtame leidinyje „Dviračiu po Palangą ir apylinkes“. Šį leidinį galima pasiimti nemokamai Palangos turizmo informacijos centre arba atsisiųsti iš interneto svetainės adresu www.palangatic.lt.

Dviračiu iš Palangos centro galima nesunkiai pasiekti Kunigiškes, Šventąją ir kaimyninę Latviją, o pietų kryptimi keliauti Nemirsetos, Pajūrio regioninio parko, Karklės, Klaipėdos link.

Siekiant dar labiau atitikti skirtingus dviračių entuziastų poreikius, lankytini maršrutų objektai suskirstyti į tokias temas: „Gamtos mylėtojams“, „Pažintis su Palangos istorija ir kultūra“, „Sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams“, „Keliavimui su šeima ir vaikais“ – iš viso lankstinuke išskirti ir pristatomi net 38 įvairūs kurorto objektai.

Centrinėje miesto dalyje dviračio pedalus minantys poilsiautojai kviečiami grožėtis vietos įžymybėmis: Muzikiniu fontanu, Signatarų bei Grafų Tiškevičių alėjomis, Palangos kurhauzu, Jūratės ir Kastyčio skveru bei kitais išskirtinės architektūros objektais.

Tie, kurie domisi istorija bei kultūra, neturėtų praleisti progos užsukti į Palangos kurorto, Palangos gintaro, Jono Šliūpo, Šunų muziejų, Antano Mončio namus-muziejų, taip pat į Gintaro dirbtuves-galeriją ar įvairių konfesijų sakralinius objektus.

Atsipūsti kviečia nuostabios kurorto gamtos oazės – Birutės, Palangos skulptūrų bei Pajūrio regioniniai parkai, o mažieji džiugių emocijų pasisems Vaikų bei Pasakų parkuose. Daugiau aktyvios veiklos pageidaujantys iškylautojai dviračių maršrute po Palangą ras tokias stoteles kaip Palangos sporto centras ar populiarusis bėgimo takas „Labrytys“.

Teminiai maršrutai, kuriuos taip pat galima įveikti dviračiu bei pėsčiomis – „Gintaro kelionė“, „Atrask senąsias Palangos vilas“, „Kelionė po grafų Tiškevičių Palangą“, „Žydų paveldo pėdsakais Palangoje“, „Skulptūros ir paminklai Palangoje ir Šventojoje“. Nuoroda leidinių atsisiuntimui – www.palangatic.lt/leidiniai.

Važiuodami dviračiu, būtinai kreipkite dėmesį į kitus eismo dalyvius, savo saugumą. Atkreiptinas dėmesys, kad visus metus draudžiama važiuoti dviračiais, elektriniais paspirtukais bei velomobiliais jūros tiltu bei Birutės parku, o laikotarpiu nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. dviračiais, elektriniais paspirtukais bei velomobiliais važiuoti draudžiama J. Basanavičiaus gatvėje.

Ateityje Palangos miesto savivaldybė yra numačiusi atnaujinti ir įrengti modernų dviračių taką iki Šventosios. Iki Šventosios pratęsta Vytauto gatvė bei naujas, modernus dviračių takas greitai taps labai patogi susisiekimo jungtis vairuotojams bei padės išspręsti Ošupio take gyvenančiųjų susisiekimo problemas.

Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su Svetlogorsko savivaldybės administracija (Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija) įgyvendina pagal 2014-2020 m. Lietuvos-Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą ,,Paveldo objektų pasiekiamumo dviračiais didinimas Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado srities regionuose” Nr. LT-RU-3-105. Projekto metu dar planuojama vystyti kultūros, gamtos ir istorijos objektų patogesnį prieinamumą regiono turistams dviračiais, bus vystoma informacinė regiono infrastruktūra, rengiami kelionių dviračiais aprašymai, organizuojami gidų dviračiais mokymai. Projektas įgyvendinamas 2021 m. gegužės mėn. pasirašius partnerystės susitarimą siekiant pagrindinio tikslo – didinti turizmo srautus Klaipėdos ir Kaliningrado srityse, norint pagerinti istorinio, gamtos ir kultūros paveldo objektų prieinamumą dviračiais Palangoje ir Svetlogorske.

Idėja sukurti naują Lietuvos – Rusijos pasienio teritorijų dviračių maršrutą yra paremta per regioną einančių tarptautinių dviračių maršrutų tinklo „Eurovelo“ atkarpomis. Dauguma naujai kuriamų dviračių maršruto Palanga – Svetlogorskas atkarpų sutampa su tarptautinio dviračių „Eurovelo10“ ir „Eurovelo13“ maršruto atkarpomis. Dviračių maršrutas bus plėtojamas Baltijos jūros kurortų regione (Palanga – Neringa – Kurskaya Kosa – Svetlagorsk). Palangos ir Svetlogorsko miesto savivaldybių ir turizmo bei verslo atstovų glaudus bendradarbiavimas labai padidins šių ir gretimų turistinių vietovių patrauklumą. Transporto bei turizmo informacinės sistemos tobulinimas yra pagrindinis prioritetas, o nepertraukiamo važiavimo dviračiu užtikrinimas yra svarbiausias tikslas. Sėkmingam tikslo įgyvendinimui būtinas geras tiek rinkodaros priemonių pasirinkimas, tiek ir informacinės infrastruktūros išvystymas bei nepamirštami užtikrinami saugumo, patogumo ir patrauklumo standartai. Šis projektas bus svarbus žingsnis tvarios miesto plėtros link.

Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su Svetlogorsko miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą “Paveldo objektų pasiekiamumo dviračiais didinimas Vakarų Lietuvos ir Kaliningrado srities regionuose” Nr. LT-RU-3-105 pagal 2014­–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą (toliau – programa).

Pagrindinis projekto tikslas – didinti turizmo srautus Klaipėdos ir Kaliningrado srityse, gerinant istorinio, gamtos ir kultūros paveldo objektų prieinamumą dviračiais Palangoje ir Svetlogorske.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama pagerinti istorinio, gamtos ir kultūros paveldo objektų prieinamumą dviračiais Palangoje ir Svetlogorske. Projekto metu buvo organizuojamos abiejų šalių turizmo specialistų diskusijos apie kultūros, gamtos ir istorijos objektų patogesnį prieinamumą regiono turistams dviračiais, bus diegiama informacinė regiono infrastruktūra, rengiami kelionių dviračiais aprašymai, organizuojami gidų dviračiais mokymai.

Projekto tikslinė grupė – vietiniai ir užsienio turistai. Projekto veikla ir sukurti rezultatai pritrauks įvairaus amžiaus turistus iš įvairių šalių, kurie domisi kultūra ir istorija, siekia pažinti Baltijos jūros regioną.

Šis projektas yra tęsinys jau šiuo metu Palangos turizmo informacijos centro įgyvendinamam projektui „Gintaro krantas – tarpregioninio, kultūrinio ir pažintinio turizmo plėtros Vakarų Lietuvoje ir Kaliningrado srityse skatinimas“, kuris vykdomas nuo 2020 m. birželio mėn.

_________________________________________________________________________________

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Ramunė Olšauskaitė-Urbonienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos, Ekonominės plėtros skyriaus vedėja (el. p. ramune.urboniene@palanga.lt, tel. (8460)51225).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Palangos miesto savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu. Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt