Bibliotekos paroda ,,Gijos“

2022
10 28

Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje lapkričio 4 d. ( penktadienį) 16 val. atidaroma Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės paroda „Gijos“.

,,Gijos yra tai, kas vienija abi kūrėjas –  mamą ir dukrą: nuo tradicinių audinių iki spiralės struktūros DNR gijų, kuriose užšifruotos beveik visos gyvybės paslaptys. Kiekviena menininkė šiame projekte turi po savo atskirą giją, simbolizuojančią jų kūrybinį kelią. Pasekite juo ir atrasite jų kūrybą siejančias temas ir vaizdinius. Galiausiai visos gijos, tarsi upės, sutekančios į jūrą, susipina ir nuaudžia giminingų minčių audinį, pasakojantį apie visatoje vykstančius procesus. Parodos pradžioje lankytojai ras projekciją, pristatančią kelis epizodus iš aviacijos konstruktoriaus, sklandymo pradininko Lietuvoje Broniaus Oškinio, Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės tėvo ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės senelio bei abiejų menininkių nuolatinio inspiracijų šaltinio, kūrybos – tai sklandytuvų brėžiniai ir atvaizdai. Kūno ir minties skrydžiui įkvepiantis senelio gyvenimas – dar viena gyvenimo audeklo gija. Dalį parodos grafikė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė paskyrė savo istoriniams estampams iš 9-ojo dešimtmečio. Šis laikotarpis menininkei buvo ypatingas, nes gimė dukra Gražina, taip pat tapusi menininke. Parodoje – 1984- 1997 metais individualia technika sukurti kartono raižiniai. Kūriniuose vyrauja moteriškumo, gamtos ir žmogaus ryšio, visatos virsmų temos. Parodoje eksponuojama ir dukros Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės naujausia kūryba, atlikta skaitmeninės grafikos, generuojamo ir kinetinio meno technikomis. Šiomis moderniomis priemonėmis autorė analizuoja gamtoje vykstančius procesus, laiko ciklus, spalvas, erdvę ir geometriją.

Paroda ,,Gijos“ Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama visą lapkričio mėnesį. Parodos kuratorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Kviečiame apsilankyti.