Palangos skulptūrų parkas

Miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje, įsikūręs Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta.

Skulptūrų parke lankytojai gali gėrėtis skulptūromis, kurias Palangos miesto savivaldybės priežiūrai perdavė Lietuvos dailės muziejus.

Palangos skulptūrų parkas buvo įkurtas 1982 m. miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje. Kadangi parkas susilaukė išskirtinio Palangos poilsiautojų ir svečių dėmesio, buvo ne kartą plečiamas ir atnaujinamas. 2008 m., 25-ojo parko jubiliejaus proga, Palangos miesto savivaldybė inicijavo parko atnaujinimo projektą. Architektas L. Mardosas, kuris suprojektavo ir pirmąją šio parko ekspoziciją, sukūrė parko rekonstrukcijos projektą. 

Rekonstruotame skulptūrų parke lankytojai gali gėrėtis net 28 skulptūromis, kurias Palangos miesto savivaldybės priežiūrai perdavė Lietuvos dailės muziejus. Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojami pripažintų Lietuvos skulptorių K. Kisieliaus, B. Vyšniausko, L. V. Striogos, B. Zalenso, A.D. Belevičiaus, V. Krutinio, A. Toleikio, A. Žukausko, D. O. Matulaitės kūriniai. Ekspoziciją puošia ir užsienio skulptorių iš Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Armėnijos vertingi kūriniai.

Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta. Čia taip pat laukiami ir intelektualaus sporto –šachmatų mėgėjai. 

2018 m., Palangos šachmatų mėgėjų klubo iniciatyva, pagerbiant palangiškį, liaudies meistrą, didelį šachmatų mėgėją Albertą Žulkų, skulptūrų parke buvo pastatytas stacionarus šachmatų stalas.

2020m. atnaujinus šachmatų lentą, čia   galima pažaisti ir gigantiškais lauko šachmatais.