Palangos pasakų parkas

Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio Palangoje veikia lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Rugpjūčio mėnesį atidarytos pirmosios keturios skulptūros, vėliau parkas bus papildytas dar šešiomis naujomis.

Kad itin gražioje vietoje, pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“ esanti kone du hektarus apimanti naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė būtų patraukli visokio amžiaus lankytojams, pirmiausia buvo sutvarkyta infrastruktūra – pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja infrastruktūra.

Kuriant lietuviškų pasakų parką, darbo turėjo ne tik miesto tvarkytojai, bet ir atraktyvias skulptūras kūrę menininkai – šiems teko ieškoti sprendimų, sujungsiančių šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba.

Parke pristatomos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti. Pasak šio projekto meninės dalies kuratoriaus A.Petkaus, kuriant skulptūras didelis dėmesys skirtas ne  tik jų atraktyvumui, bet, svarbiausia – meninėms išraiškoms.

Ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis.

Prie Savivaldybės iniciatyvos įkurti dar vieną šeimoms patrauklią poilsio erdvę, noriai prisijungė ir verslininkai – lėšų skulptūros sukurti skyrė viešbučiai „Palanga“, „Kerpė“, „Palangos vėtra“, sveikatos centras „Energetikas“ bei restoranas „A-petit“.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kuriant lietuviškų pasakų parką siekta ne tik visuomenei, ypač – šeimoms su vaikais pasiūlyti dar vieną atraktyvią laisvalaikio praleidimo erdvę, bet ir skatinti lietuvybę – klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba.

Lankymas nemokamas