Palangos koncertų salė

2015 metų pabaigoje Palangoje atidaryta nauja, itin moderniomis technologijomis pasižyminti Koncertų salė.

Naujoji Koncertų salė yra beveik 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto, virš žemės iškilusi daugiau nei 14 metrų, o po žeme įgilinta dar 6 metrus. Pastatui suteikta apvali forma, jis pritaikytas veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet apskritus metus. Sumontuota apšvietimo sistema leidžia sukurti įvairius pastato fasado apšvietimo variantus, o ir pati salės erdvė pasižymi išskirtiniu apšvietimu – šviesa į patalpas patenka pro viršutinį stoglangį ir fasadinėje sienoje „įpjautus“ langus.

Koncertų salėje įrengtas 2200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Siekiant, kad muzika čia skambėtų ypatingai gerai, naujajai salei buvo iškelti itin dideli kokybės reikalavimai. Todėl įrengiant patalpas naudotos tik specialios akustinės medžiagos, neleidžiančios sklisti aidui ir maksimaliai apsaugančios nuo triukšmo sklidimo į aplinką.

Ypatinga akustika

Palangos koncertų salė pasižymi moderniausiomis akustinėmis technologijomis – scenoje sumontuoti 8 mikrofonai, apvalios formos salėje – 112 kolonėlių, kad bet kurioje žiūrovų salės vietoje sėdintys klausytojai galėtų mėgautis itin kokybišku garsu.

Itin profesionali bei galinga skaitmenizuota elektroakustinė sistema pritaikyta įvairių muzikinių žanrų atlikėjų pasirodymams – šis sistema adaptuoja salės akustinį skambesį pagal scenoje atliekamo muzikinio žanro poreikius.

Palangos koncertų salėje pritaikyta rengti tiek estrados, tiek ir kamerinės, pučiamųjų muzikos koncertus, muzikinius spektaklius, televizijos projektus, kitus įvairių žanrų renginius. Tikimasi, kad naujoji salė  sutrauks muzikos mylėtojus iš Lietuvos bei kaimyninių šalių ir šaltuoju metų laiku, nes nuo šiol kurortas gali pasiūlyti koncertinę garso įrangą pačiam išrankiausiam atlikėjui ir klausytojui.