Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Klinika

Palangos centre, netoli miesto Botanikos parko ir jūros, nuo 1976 m. veikia vienintelis Lietuvoje mokslinių tyrimų institutas, savo sudėtyje turintis kliniką. Čia sėkmingai į praktiką diegiami šiuolaikiniai mokslo laimėjimai kardiovaskulinės ir psichofiziologinės reabilitacijos bei profilaktikos srityse. Streso ir širdies ligų išvarginti žmonės klinikoje gali pasitikrinti savo sveikatą, gauti reabilitacinį, ambulatorinį bei profilaktinį gydymą.

Indikacijos: sergančiųjų kraujotakos sistemos ligomis stacionarinė ir ambulatorinė reabilitacija (po miokardo infarkto, širdies operacijų, širdies kraujagyslių plėtimo, stimuliatoriaus implantavimo ir kt.) bei profilaktika. Sergančiųjų depresija, nerimu, potrauminio streso, lėtinio skausmo ir nuovargio sindromais, somatoforminiais, miego ar užsitęsusio streso sukeltais sutrikimais stacionarinis gydymas ir gydymas dienos stacionare.

Gydymas, procedūros: fizinė, psichologinė, socialinė reabilitacija ir medikamentinis gydymas. Šiuolaikinė širdies ir kraujagyslių sistemos funkcinės būklės diagnostika ir stebėjimas, psichologinės būklės vertinimas. Miego sutrikimų diagnostika (nemiga, miego apnėja, neramių kojų sindromas, miego kokybės vertinimas, polisomnografija su širdies ritmo monitoravimu).

Apgyvendinimas: 72 vietos dvivietėse palatose su atskiru san. mazgu ir dušo kabina.

Paslaugos: kardiologo, psichiatro, psichoterapeuto, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, neurologo, endokrinologo konsultacijos (su gydytojų siuntimais arba apmokant pačiam pacientui). Sudaromos individualios pacientų būklės stebėjimo programos, parenkama individuali gydomoji mankšta, gydomasis masažas, relaksacijos procedūros, vykdomas pacientų ir jų šeimos narių mokymas apie ligą ir jos prevenciją, racionalią mitybą, rizikos veiksnius.

Maitinimas: dietinis.