Žygių ciklas „Gyvybės Medis Vėjų Žemėje“

Mieli žygių entuziastai,

Kviečiame Jus dalyvauti baltiškosios mitologijos žygių cikle! Tai yra renginių “ŠVENTOJI: VĖJŲ ŽEMĖ” dalis. Šie keturi žygiai yra vienas su kitu tarpusavyje susiję, todėl labai lauksime aktyvaus ir reguliaraus įsitraukimo į juos visus (žinoma, pagal galimybes).

Visi žygiai vyks aplink Šventąją (startuosime ir sugrįšime į tą pačią vietą). Kiekvieną kartą Jūsų lauks vis kitas maršrutas, siekiant paliesti, pačiupinėti Šventosios žemės lopinėlius Šiuos žygius galima pavadinti labiau patyriminėmis kelionėmis, nes tai lėti pasivaikščiojimai Vėjų Žeme, Jos erdvių pažinimas visais šešiais pojūčiais. Žygių metu keliaudami stiprinsime savo kūną ir sielą, patyriminių praktikų vedami susijungsime su Motina Gamta, klausysimės baltiško miško sakmių, uždainuosime senovines protėvių giesmes, susijungsime su Gyvybės (Pasaulio) Medžio esme…

KONTEKSTAS Pasaulio medžio vaizdiniai ilgus šimtmečius išliko įvairių tautų liaudies mene, kosmogoniniuose, mitologiniuose bei religiniuose vaizdiniuose. Nors pasaulio medis būdingas pirmykštei gentinei visuomenei, tačiau jo tradicijas perėmė ir klasinė visuomenė. Iki šių laikų žmonijos kolektyvinėje sąmonėje yra išlikę, kad Pasaulio medis turi svarbią reikšmę – tai išminties, paslapčių, žinojimo, nemirtingumo šaltinis.
Įvairios tradicijos kūrė savas pasaulio medžio vizijas, o mes kviečiame prisiminti kaip mąstė mūsų protėviai, kokią reikšmę jiems teikė medžiai, kaip jie suvokė juos, kodėl iki šių dienų medis turi stiprią reikšmę mūsų tautai, o būnant gamtoje taip norisi prisiglausti prie medžių ar juos apkabinti.

Žygių datos ir preliminarūs maršrutai:

kovo 12 d. GYVYBĖS MEDŽIO ŠAKNYS (Šventoji – Latvijos pasienis – Šventoji; atstumas ~ 12 km)
balandžio 9 d. GYVYBĖS MEDŽIO KAMIENAS (daugiau info – artėjant renginiui)
gegužės 7 d. GYVYBĖS MEDŽIO ŠAKOS (netrukus pranešime daugiau)
birželio 11 d. GYVYBĖS MEDŽIO VAISIAI (laukite papildymo)
*organizatoriai pasilieka teisę keisti žygių datas

 

ŽYGIAI YRA NEMOKAMI, bet BŪTINA REGISTRACIJA (atkreipiame dėmesį, kad kiekvienam žygiui bus skirtinga registracija!).

Kovo 12 d. žygiui registruokis čia: https://forms.gle/8SgSyKfhNEYrbbCG6

Siekiant suvaldyti Covid-19 pandemijos plitimą, kviečiame atsižvelgti į reikalavimus ir žygyje nedalyvauti, jeigu jaučiate bet kokius peršalimo simptomus.

Organizatoriai:
Palangos kultūros ir jaunimo centras
VŠĮ “Užtaisas”
VŠĮ “Miško istorijos”

Data

2022-06-11
Expired!

Vieta

Šventoji
Šventoji
Kategorija

Komentarai uždrausti.