VIKTORAS ORESTAS VAGUSEVIČIUS „Rezonuojantys horizontai: Gamta ir Žmogus“

Šių dienų muzikiniame gyvenime savo įvairumu ir kūrybine drąsa išsiskiriantis pianistas VIKTORAS ORESTAS VAGUSEVIČIUS Kauno filharmonijoje debiutuoja su unikalia programa „Rezonuojantys horizontai: gamta ir žmogus“, kuria siekia pristatyti ir patyrinėti gamtos, žmogaus emocijų ir muzikinės išraiškos sąsajas per kruopščiai atrinktus klasikinius ir šiuolaikinius fortepijoninius kūrinius.

Programa padalyta į dvi dalis: gamtos pasaulio apkabinimą ir vidinių peizažų tyrinėjimą, kurių kiekvieną sudaro du kontrastingi kūriniai. Koncertas prasidės įtraukiančia ir nežemiška patirtimi su užburiančia Tristano Murailo kompozicija „La Mandragore“ (1993). Spektralistų judėjimo pradininkas T. Murailas kūrinyje sklandžiai supina gamtos ir garso elementus, kviesdamas klausytojus leistis į garsinę ekspediciją po dangiškus garsovaizdžius ir organiškas harmonijas. „La Mandragore“ garsiniai tyrinėjimai bus tarsi durys į gamtos pasaulio stebuklus ir taps pagrindine koncerto tema. Nors kompozicija buvo sukurta įsiklausant į gamtos ir kosmoso pasaulį, jame nestinga ir žmogui artimo pasaulio – paukščių, gyvūnų, miško garsų imitacijų. Po užburiančio T. Murailo kūrinio skambės vienas iš vėlyvųjų Ludwigo van Beethoveno šedevrų – Sonata Nr. 31, op. 110. L. van Bethoveno muzika visada buvo vartai į žmogaus sielą, ne išimtis ir ši sonata. Ji yra tiesiogiai susijusi su žmogaus jausmų gelmėmis, priešpriešinant „La Mandragore“ tyrinėtą kosminę karalystę ir sudėtingąjį vidinį „aš“. Sugretindami T. Murailą ir L. van Beethoveną, klausytojai taps išorinio ir vidinio pasaulių sąveikos liudininkais, skatinančiais susimąstyti apie žmogaus ir gamtos visatos tarpusavio ryšį.

Antroji koncerto dalis prasidės kultine Johno Cage’o kompozicija „In a Landscape“ (1948). J. Cage’o, eksperimentinės muzikos pradininko, minimalistinis kūrinys taps tiltu, sujungsiančiu kontempliatyvią T. Murailo kūrinio prigimtį su emocine L. van Beethoveno sonatos gelme. „In a Landscape“ apima paprastumą ir ramybę, kviesdamas klausytojus susimąstyti apie savo vidų ir tylos reikšmę garsų pasaulyje. Ši ramybė bus tarsi nematomas tiltas ar susikaupimo salelė prieš paskutinį koncerto kūrinį. Koncertą vainikuos galingi ir emociškai įtempti Roberto Schumanno Simfoniniai etiudai, op. 13. R. Schumanno kompozicijoje, liudijančioje žmogaus dvasios atsparumą, užfiksuota žmogaus saviraiškos esmė, iliustruojanti sudėtingą mūsų vidiniame pasaulyje patiriamų emocijų gobeleną. Girdėdami šį kūrinį po kontempliatyvaus J. Cage’o kūrinio klausytojai leisis į emocinę kelionę, šlovindami žmogiškosios patirties sudėtingumą ir muzikos galią perteikti giliausius jausmus.

Bilietus įsigyti galite čia – https://kakava.lt/pirkti-bilietus/7714/14088

Data

2024-04-20
Expired!

Laikas

18:00

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.