Velykinės dirbtuvės Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

Palangoje – velykinės dirbtuvės: mokys tradiciškai marginti margučius.

Artėjant šv. Velykoms, balandžio 13 ir 15 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rengia kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai galės išmokti velykinius margučius dailinti tradiciniais būdais ir simboliais. O ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms siūloma atskira programa.

Didžioji pavasario šventė – Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Jono Šliūpo muziejus kviečia daugiau sužinoti apie šios šventes tradicijas ir margučių marginimo subtilybes.

„Kiekvienas kūrybinių dirbtuvių „Velykų numarginti“ dalyvis galės išbandyti tradicinį margučių marginimo būdą natūraliu vašku. Apie margučių raštus, spalvų reikšmes pasakos ir praktinę užsiėmimų dalį ves sertifikuoti tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai, buvusi ilgametė muziejaus darbuotoja Sigutė Bendikienė. Na, o mažieji lankytojai turės galimybę pažaisti pavasario žaidimus, pasidaryti velykinę puošmeną ir, žinoma, nusimarginti margutį“, – intriguoja Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijolė Laužikienė.

Velykinių margučių marginimo popietės individualiems lankytojams ir šeimoms:

Balandžio 13 d., trečiadienis, 17 val. Užsiėmimo metu su liaudies meistrais Angele ir Vytautu Raukčiais aptarsime šv. Velykų papročius ir tradicijas, kiaušinių dažymo ir marginimo būdus, margučių raštų, spalvų ir simbolių reikšmes.

Balandžio 15 d., penktadienis, 16 val. Velykaičių marginimo patirtimi ir šv. Velykų tradicijų istorijomis dalinsis buvusi ilgametė muziejaus darbuotoja Sigutė Bendikienė. Į šį užsiėmimą prašome atsinešti virtą kiaušinį, kurį marginsime karštu vašku.

Edukaciniai užsiėmimai – velykinių puošmenų gaminimas, kiaušinių marginimas – ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms vyks balandžio 6–15 dienomis. Į užsiėmimą vaikai turi atsinešti po virtą kiaušinį. Tikslus laikas ir trukmė derinami registracijos metu. Vietų skaičius ribotas. Kaina 1 žmogui – 2 eurai. Tel. 8 460 54 559; 8 685 35 914, el. paštas j.sliupo.muziejus@lnm.lt.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23A, Palanga.

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt arba socialiniame tinkle: www.facebook.com/lnmuziejus.

Data

2022-04-13
Expired!

Tipas

Nemokama

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.