Švytintys kvadratai. Etografinis opartas ir šiuolaikinė muzika

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 21 d. 17.30 val. kviečia jus į parodos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimąjį renginį
ŠVYTINTYS KVADRATAI. ETNOGRAFINIS OPARTAS IR ŠIUOLAIKINĖ MUZIKA,
kuriame kompozitorių Matą Samulionį kalbins menotyrininkė Indrė Urbelytė.
Kaip šiuolaikinis menininkas gali transformuoti tradiciją? Ar Kazio Varnelio optinę tapybą formavusi lietuvių liaudies tekstilė vis dar gali įkvėpti naujų kūrybinių atradimų?
2022 m. rudenį atsakymo į šį klausimą ieškojo jaunosios kartos kompozitorius Matas Samulionis ir eksperimentinio kino režisierius Collinas Kluchmanas. Jų kūrinius įkvėpė abstraktūs lietuvių liaudies tekstilės raštai, kosmoso amžių menantys oparto ritmai ir tradicinės audimo technologijos, davusios pradžią ankstyvosioms kompiuterinėms sistemoms. Ruošiantis šį rudenį vyksiančiam Lietuvos sezonui Prancūzijoje, Matas toliau vysto pradėtą darbą – plėtoja sferinio garso instaliaciją. Parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ vyksiančio pokalbio dalyviai pirmą kartą išgirs šio kūrinio ištraukas, turės galimybę susipažinti su kūrybos procesu ir Prancūzijos auditorijai pristatomo projekto detalėmis.
Ar išgirsite klaksinčias stakles ir verpimo ratelius? O gal pastebėsite į audinį ritmingai įtekančius švytinčius kvadratus?
Matas Samulionis – improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos principų.
Indrė Urbelytė – XX a. vidurio Lietuvos dailės istorikė ir parodų kuratorė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė.
Kada? 👉 kovo 21 d. 17.30 val.
Kur? 👉 Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A, Palanga)
Kaina? 👉 renginys nemokamas

Data

2024-03-21
Expired!

Laikas

17:30

Tipas

Nemokama

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.