Spektaklis mažyliams „Dangaus virėja“. Kurhauzo nykštukas

Rugsėjo 19 d. 09:30 val. Spektaklis mažyliams „Dangaus virėja“. Kurhauzo nykštukas (Kurhauzo koncertų salė, Grafų Tiškevičių alėja 1)

(Vienas bilietas galioja suaugusiam ir vaikui, jeigu yra du vaikai, reikia dviejų bilietų)

 

Spektaklis „Dangaus virėja“ kviečia 1,5–3 metų vaikus ir jų tėvelius atsigręžti į mūsų senolių gyvojo, bet vis labiau užmarštin grimztančio paveldo aruodus. Spektaklio metu žais ne tik aktoriai, bet ir tėveliai su savo mažyliais, todėl rekomenduojame mažyliams atsivesti mažiausiai vieną suaugusįjį. Kiekvienas žiūrovas gaus spektaklio žaidimų tekstus, kad juos galėtų naudoti namuose.

Ar dažnai jaunai mamai tenka griebtis už galvos, niekaip nepavykstant nuraminti įsiverkusio savo mažojo stebuklo, ar kaip tik – visai nusivaryt nuo kojų, bandant žūtbūt kuo nors užimti tą patį savo mažąjį stebuklą, kuriam, regis, kiekvienas naujas užsiėmimas akimirksniu pabosta? Spektaklio kūrėjai žada pačius mažiausius žiūrovus ir jų tėvelius išmokyti liežuvėlių mankštelių, logopedinių pratimų bei įvairiausių kitokių senovinių, autentiškų žaidinimų, padėsiančių su žaisme ir, svarbiausia, praktine nauda atlikti kasdienius valgymo, apsirengimo, ruošimosi miegeliui ritualus.

Spektaklyje smulkioji lietuvių tautosaka, t. y. mįslės, žaidinimai, taip pat senovinės apeiginės dainos saulės, laimės ir vaiko gimimo tema sugulė drauge su baltiškuoju saulės mitu. Pasak spektaklio kūrėjo Gedimino Žilio, čia labai svarbus susitikimas ir dalijimasis: „Spektaklio tikslas yra sukurti erdvę, kurioje vaikas ir mama, žiūrovai ir aktoriai dalintųsi („tam davė, tam davė“) artumu, betarpišku ryšiu. Pats dalijimosi principas čia yra labai svarbus“. Spektaklio, kuriame taip pat susitinka senovė ir dabartis, menas ir kasdienybė, kūrėjai žada duoti kiekvienam – ir mažam, ir dideliam: įvairiausių žaidinimų, dainelių, liežuvėlio ir proto mankštelių, padėsiančių tėvams praturtinti bendravimą su vaikais, kurti šeimoje dienos ritualus (kėlimosi, prausimosi, valgymo ir pan.), papuošiančius kasdienybę ir sugrąžinsiančius šiems veiksmams jų užmirštą prasmę.

Daiktų ir šešėlių teatro elementais bei gyva muzika prisodrintame spektaklyje yra labai svarbi Saulė, toji, kur skrodžia dangų ir užduoda mūsų gyvenimams keturtaktį ritmą: rytas, diena, vakaras, naktis. Dainelėse, žaidinimuose, pasakose Saulė yra sužmoginta, jos archetipas susijęs su nenutrūkstančiu ritmu. „Ji šviečia ir šildo, ji kaip Mama. Tad ir mums norėjosi po ja pasišildyti, jos spinduliais visiems drauge pasidžiaugti, juk mūsų kraštuose ją taip dažnai, dangum atriedėjusią, užkloja tiršti debesys,“ – sako dangaus šviesulio bendravardė Saulė Degutytė.

Spektaklio metu žais ne tik aktoriai, bet ir tėveliai su savo mažyliais, todėl rekomenduojame mažyliams atsivesti mažiausiai vieną suaugusįjį. Kiekvienas žiūrovas gaus spektaklio žaidimų tekstus, kad juos galėtų naudoti namuose.

Režisierė, scenografė, scenarijaus autorė – Saulė Degutytė
Scenarijaus autorius, kompozitorius – Gediminas Žilys
Vaidina – Kristina Baranauskaitė, Saulė Degutytė
Muziką atlieka – Gediminas Žilys
Premjera 2016 Menų spaustuvėje
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

  • Bilietai:

    https://kakava.lt/renginys/spektaklis-mazyliams-dangaus-vireja-kurhauzo-nykstukas/6662/11305

    https://kakava.lt/renginys/spektaklis-mazyliams-dangaus-vireja-kurhauzo-nykstukas/6662/11306

Data

2023-09-19
Expired!

Laikas

ir 11.00 h. -12.00 h.
9:30 - 9:30

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzas
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.