Rūtos Oginskaitės knygos pristatymas „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“

Balandžio 18 d. (ketvirtadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje kino ir teatro kritikė 𝐑𝐮̄𝐭𝐚 𝐎𝐠𝐢𝐧𝐬𝐤𝐚𝐢𝐭𝐞̇ 𝐩𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐲𝐬 𝐤𝐧𝐲𝐠𝐚̨ 𝐚𝐩𝐢𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐨 𝐥𝐞𝐠𝐞𝐧𝐝𝐚̨ 𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐮̨ 𝐀𝐫𝐮̄𝐧𝐚̨ 𝐙̌𝐞𝐛𝐫𝐢𝐮̄𝐧𝐚̨ – „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“.
Daugeliui A. Žebriūnas – viena svarbiausių lietuvių kino figūrų – pirmiausiai asocijuojasi su mūsų kino klasika – filmais „Velnio nuotaka“, „Riešutų duona“, „Gražuolė“, „Paskutinė atostogų diena“, „Mažasis princas“, „Naktibalda“, „Seklio Kalio nuotykiai“, „Turtuolis, vargšas…“.
Skaitytojų žinomos ir mėgiamos R. Oginskaitės knygos: apie Robertą Verbą („Dokumentininkas Robertas Verba. Nuo pradžios pasaulio“), Vytautą Kernagį („Aš nežinojau, kad tu nežinai. Knyga apie Vytautą Kernagį“), pokalbiai su Vladu Bagdonu („Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“), rašytoju Grigorijumi Kanovičiumi („Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“) kviečia pabūti su žmonėmis, bet neįpareigoja iš anksto žinoti apie juos.
„Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ – septintoji vieną po kitos biografines ar pokalbių su menininkais knygas rašančios Rūtos Oginskaitės knyga. Joje, pradėtoje rašyti režisieriui dar gyvam esant, vėliau su pertraukomis visą dešimtmetį, autorė pasakoja apie nusipelniusio menininko kelią sovietmečiu, atskleidžia žymios asmenybės individualumo paslaptis ir įkvepia prisiminti arba susipažinti su režisieriaus darbais. Knyga skirta ne tik tiems, kas domisi kinu, nes pirmiausia tai istorija apie žmogų, jo gyventą laiką. Rašydama knygą R. Oginskaitė naudojo daugybę archyvų iš muziejų, taip pat asmeninį šeimos archyvą, A. Žebriūno laiškus dukroms. Šioje knygoje autentiškus paties Režisieriaus liudijimus papildo jo artimų žmonių pasakojimai ir autorės refleksijos, prisiminimai, interpretacijos.
Maloniai kviečiame prisiminti, susitikti ir pabūti su didžiąja kino legenda ir knygos „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ autorė Rūta Oginskaitė.

Data

2024-04-18
Expired!

Laikas

18:00

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.