Redos Palevičiutės tapybos darbų paroda „Akimirkos prieš užmiegant 2“

𝐑𝐮𝐠𝐩𝐣𝐮̄𝐜̌𝐢𝐨 𝟏 – 𝟑𝟏 dienomis Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje eksponuojama 𝐤𝐥𝐚𝐢𝐩𝐞̇𝐝𝐢𝐞𝐭𝐞̇𝐬 𝐭𝐚𝐩𝐲𝐭𝐨𝐣𝐨𝐬 𝐑𝐞𝐝𝐨𝐬 𝐏𝐚𝐥𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮𝐭𝐞̇𝐬 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞̇ 𝐭𝐚𝐩𝐲𝐛𝐨𝐬 𝐝𝐚𝐫𝐛𝐮̨ 𝐩𝐚𝐫𝐨𝐝𝐚 „𝐀𝐤𝐢𝐦𝐢𝐫𝐤𝐨𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐬̌ 𝐮𝐳̌𝐦𝐢𝐞𝐠𝐚𝐧𝐭 𝟐“.
Reda Palevičiutė – viduriniosios kartos dailininkė, gimusi 1977 m. Klaipėdoje. 1999 m. baigė Telšių aukštesniąją taikomosios dailės mokyklą, 2003 m. – Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetą. Nuo 2019 m. menininkė dalyvauja įvairiose grupinėse, bei rengia personalines parodas. Jos darbai papildė ne vieną privačią kolekciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Anot menotyrininkės Agotos Bričkutės, „Redos darbai yra iliustratyvūs, literatūriški, pasakiški – juose veikiantys personažai atspindi kasdienes situacijas, kuriose neretai patys atsiduriame. Pasitelkdama stilizuotus personažus, dailininkė perteikia tarpusavio santykius ir ryšį su aplinka. Svarbus miesto motyvas, kuris neretai įvairiais paradoksaliais ryšiais susipina su vaizduojamu individu ir sukuria siurrealų vaizdinį. Įdomi ir tapybos maniera, autorinė dailininkės technika, kiek primenanti virpantį impresionistinį potėpį, suteikiantį figūroms neapibrėžtumo, nematerialumo, o vaizduojamai aplinkai – atmosferiškumo. Menininkės tapyboje galima užčiuopti ir manierizmo elementų – gausu vaizduojamų formų stilizavimo, atsisakoma griežtų klasikinių formų. Vaizduojamoms figūroms būdingas dekoratyvumas, teatrališkumas“.
„Akimirkose prieš užmiegant 2“ – pastarųjų metų tapytojos darbai, įtakoti žmonių elgesio, manierų, nuotaikų stebėjimo. „ Savo paveiksluose nesiekiu anatominio tikslumo, kuriu savo istoriją. Mano darbai – tai lyg pasakų iliustracijos, personifikacijos, kuriuose gali pamatyti save ar savo pažįstamą“, – sako R. Palevičiutė. „ Visada žavėjo, kad mene nesvarbu kas, kaip vaizduojama, o tai, kiek kiekvienas galime įžvelgti ar pajausti. Kelios praleistos minutės parodoje, gali pripildyti šimtais minčių. Ir ne tiek svarbu, ar tos mintys pozityvios, ar ne, svarbu jausti “, – sako parodos autorė.

Data

2023-08-01 - 31
Expired!

Laikas

išskyrus sekmadienius / šestadieniais 10:00-16:00 val.
10:00 - 19:00

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.