Orkestro vasara 2023 | Summer of Wind Band 2023

Ar „Palangos orkestras“ būtų įkurtas, jei grafai Tiškevičiai nebūtų įkūrę kurorto? Kiek muzikavimui yra svarbi vieta – Birutės parkas, ir kiek parkui svarbu joje vykstantis kultūrinis veiksmas? Kiek įtakos orkestrinės muzikos koncertų tradicijos išsaugojimui visais laikais turėjo miesto valdžios požiūris? Ir koks vaidmuo šioje tradicijoje tenka publikai? Ką rotondai jaučia daugiau nei 20 vasarų čia muzikuojantys „Palangos orkestro“ senbuviai? Ir kokias mūzas Palanga žadina šiandienos kompozitoriams?
2023 m. kurortui minint jubiliejinį 770-ąjį gimtadienį,„Palangos orkestras“ kviečia naujai pažvelgti į antrą šimtmetį gyvuojančią orkestrinės muzikos koncertų Palangos parkuose tradiciją,
pretenduojančią į nematerialaus kultūros paveldo statusą.
Šiemet muzikavimo 70-metį švenčiantis „Palangos orkestras“ yra tiesioginis seniausios miestietiškos kultūrinės tradicijos Palangoje tęsėjas – remiantis istoriniais šaltiniais, Grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo 1901 metų. Orkestro koncertai anuomet vyko parke šalia Kurhauzo specialiai tam pastatytoje rotondoje. Be šių popietėmis vykusių muzkinių pasirodymų Palanga tapo neįsivaizduojama. Grafas savo orkestro neturėjo, apsiribojo kviestiniais orkestrais iš užsienio. Vėliau, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Palangoje kiekvieną vasarą ėmė koncertuoti gerai visoje šalyje ir už jos ribų žinomų kapelmeisterių B. Jonušo ir V. Visockio vadovaujami orkestrai. 1927 m. buvo pastatyta naujoji rotonda Birutės parke, nuo tada pučiamųjų muzikos koncertai persikėlė į šią erdvę.
Ši tradicija buvo išlaikoma net ir sunkiais Palangai laikais. Nuo 1933 iki 1939 metų Palangos burmistru buvęs daktaras Jonas Šliūpas viename to meto laikraštyje sakė, kad „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“.
Šiandien „Palangos orkestras“ išlieka gyvuoju saitu, jungiančiu šią senąją Europietiškos kultūros tradiciją, Grafų Tiškevičių Palangą ir šiuolaikinį kurortą bei jo svečius.
„Orkestro vasaros“ koncertais „Palangos orkestras“ siekia aktualizuoti orkestrinės muzikos tradiciją, pabrėžti jos vertę, įtaką kurorto kultūrinio identiteto formavimuisi, suteikti žinių ir pasiekti didesnį, labiau įtraukiantį dialogą su auditorija.
Šiemet vasaros ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais, iš viso 33 koncertuose, bus pristatytos trys muzikinės programos, pasakojančios skirtingas muzikines istorijas, jas papildys pokalbiai ir susitikimai, kurie pasimatymus su orkestru pavers dar labiau praturtinančia patirtimi. Daugiau informacijos – jau netrukus!
„Orkestro vasaros“ koncertams diriguoja – „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius.
Nemokamus „Orkestro vasaros“ koncertus Jums dovanoja: Palangos miesto savivaldybė, Palangos Birutės parkas ir „Palangos orkestras“.
Projektą iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.
Lyjant koncertai nevyksta.

Data

2023-06-08
Expired!

Laikas

Vasarą nuo 06.08 d. - 08.26 d. ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais
18:30 - 19:30

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Birutės parkas
Vytauto g. , Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.