MKČ24: Sonata ir Rokas Zubovai (fortepijonas). „Miške su Grieg, Dvorak, ir Čiurlioniu”

XII tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato
Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninio dueto programą
„Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu“
Koncertinė programa į vieną muzikinę kelionę apjungia tris labai skirtingų tautų – čekų, norvegų ir lietuvių – nacionalinius kompozitorius. Kiekvienas šių kompozitorių sukūrė tai, ką šiandien galime vadinti tos tautos muzikiniu portretu. Kas jungia šiuos tokius skirtingus ir nepakartojamus kompozitorius, kokios charakteristikos sieja šias tris toli viena nuo kitos gyvenančias tautas ir kultūras?
Visi trys kompozitoriai, Čiurlionis, Griegas ir Dvořákas, dažnai sėmėsi įkvėpimo iš savo tautų neatmenamos praeities – legendų, pasakų, senųjų dainų, pasirinkdami ten esančius personažus ir siužetus, panaudodami charakteringas dainų intonacijas, tautinių šokių ritminius elementus. Bet nemažiau svarbus jiems buvo ir jautrus tėvynės gamtos grožio pergyvenimas, pagimdęs ne vieną įkvėptą lengvai atpažįstamą Norvegijos, Čekijos ar Lietuvos muzikinį peizažą.
Programoje sugretinti trys šiuos autorius reprezentuojantys labai skirtingi kūriniai, kuriuos vienija juose susipinantis legendų, padavimų, pasakų ir fantazijų pasaulis bei nepaprastai jautriai perteiktas tuos pasaulius supančios gamtos slėpiningas ir kerintis grožis.
Debiutinis Zubovų dueto koncertas įvyko 1997 m. Čikagoje, JAV. Duetas buvo pakviestas koncertuoti UNESCO Tautų rūmuose Ženevoje ir Karalių rūmuose Varšuvoje bei daugelį kitų prestižinių salių. Su koncertais jie aplankė daugumą didžiųjų Amerikos ir Kanados miestų, Argentiną ir Urugvajų, daugelį Europos šalių (Jungtinę Karalystę, Airiją, Norvegiją, Suomiją, Nyderlandus, Belgiją, Prancūziją, Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Lenkiją, Latviją, Slovėniją, Vengriją, Serbiją, Ukrainą, Sakartvelą), taip pat Pietų Korėją ir Iraną. Duetas buvo pakviestas dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose: Norvegijoje (Norskmusikfestucke, 2001), Prancūzijoje (Berlioz, 2003), Italijoje (Cita di Castello, 2004), Slovėnijoje (Ljubljana, 2010), Vokietijoje (Usedom, 2011), Suomijoje (Rauma, 2013), Ukrainoje (Kijevo Velykų muzikos festivalis, 2018), Nyderlanduose ( „Vocallis“, 2021) ir Lietuvoje („Pažaislio“, „Marių klavyrai“, „Klaipėdos pavasaris“, „Jauna muzika“, „Permainų muzika“, „Gaida“, „Šiaulių fortepijoninių duetų festivalis“ ir kt. ).
Zubovų duetas koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Chersono simfoniniu orkestru (Ukraina), Kauno simfoniniu orkestru, Šiaulių, Klaipėdos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, Valstybiniu Vilniaus kvartetu, Čiurlionio kvartetu, taip pat chorais „Aukuras“, „Aidija“, Vilniaus universiteto, „Jauna muzika“, „Polifonija“, „Dainava“ (JAV), „Ave Musica“ (JAV). Duetas atliko daugiau nei 10 skirtingų kompozitorių jiems parašytų kūrinių pasaulines premjeras.
Pianistai taip pat vykdo edukacines programas Lietuvos miestuose, 2005-2019 m. organizavo kasmetinį tarptautinį muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“ Neringoje.
PROGRAMA:
„Miške su Grieg, Dvořák ir Čiurlioniu“/
“In the Forest with Grieg, Dvořák and Čiurlionis“
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Andante iš Styginių kvarteto c-moll (transkripcija fortepijonui 4 rankoms)
Edvard GRIEG (1843–1907)
Iš siuitos Nr. 1 „Peras Giuntas“ (Peer Gynt), op. 46:
„Ryto nuotaika“ (Morgenstemning)
„Anitros šokis“ (Anitras dans)
„Kalnų karaliaus oloje“ (I Dovregubbens hall)
Iš siuitos Nr. 2 „Peras Giuntas“ (Peer Gynt), op. 55:
„Nuotakos pagrobimas. Ingridos rauda“ (Bruderovet. Ingrids klage)
„Pero Giunto sugrįžimas namo. Audringas vakaras jūroje“ (Peer Gynts hjemfart. Stormfull aften på havet)
„Solveigos daina“ (Solveigs sang)
Antonín DVOŘÁK (1841–1904)
„Iš Bohemijos miškų“ (Ze Šumavy), op. 68, B133:
„Verpimo kambaryje“ (Na přástkách)
„Prie Juodojo ežero“ (U Černého jezera)
„Raganų naktis“ (Noc filipojakubská)
„Sargyboje“ (Na čekání)
„Tylūs miškai“ (Klid)
„Neramiais laikais“ (Z bouřlivých dob)
Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS
Simfoninė poema „Miške“, VL 1 (transkripcija fortepijonui 4 rankoms)
Bilietus platina – www.bilietai.lt
Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ „Klasika LT” internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Data

2024-07-14

Laikas

20:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.