MKČ24: Renata Drozd (sopranas), pianistai Artur Jaron ir Magdalena Trzebin”Mickevičius dainose”

XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas „Mickevičius dainose“
Renata Drozd (sopranas, Lenkija)
Artur Jaroń (fortepijonas, Lenkija)
Magdalena Trzebińska (fortepijonas, Lenkija)
Jaukioje, legendomis apipintoje Palangos Kurhauzo koncertų salėje – romantiškas vakaras, skirtas lietuvių ir lenkų poeto Adomo Mickevičiaus viešnagės Palangoje 200-osioms metinėms.
Lenkų atlikėjai – sopranas Renata Drozd ir fortepijoninis Arturo Jarońo bei Magdalenos Trzebińskos duetas – atliks romantizmo nuotaikos persmelktą programą. Joje skambės pagal A. Mickevičiaus eiles sukurtos dainos, skirtos „širdžiai paguosti“, kupinos meilės ir tėvynės ilgesio, bei mažai girdėti I. Paderewskio ir A. Tansmano duetai.
A. Mickevičiaus apsilankymas Palangoje buvo lemtingas ir pačiam kūrėjui, ir miestui. 1824-ųjų liepą A. Mickevičius atvyko į šį kurortinį miestą gydytis pablogėjusios sveikatos ir, greičiausiai, pirmą kartą gyvenime pamatė jūrą, kuri poetui paliko neišdildomą įspūdį. Ošianti jūra, platūs smėlėti paplūdimiai, kopos, medžiai ir smėlis, tyras oras, maudynės stiprino kūną ir sielą, skatino kūrybą. Viešnagė truko neilgai, tačiau net ir išvykęs A. Mickevičius Palangos nepamiršo ir tapo pirmuoju poetu, prabilusiu pasauliui apie šio miesto grožį.
1828 m. išleistoje poemoje „Konradas Valenrodas“ jis rašė: „…Bet Palangos toj pakrantėj, kur krūtimis triukšmingai jūra baltuodama blaškos ir iš žiočių putotų smėlį sruvenantį pila…“.
Tuo metu Palangą valdžiusi grafų Tiškevičių giminė taip pat nepamiršo poeto apsilankymo ir pastatė dvi vilas, pavadintas jo poemų herojų vardais „Aldona“ iš „Konrado Valenrodo“ ir „Gražina“ iš to paties pavadinimo veikalo.
Mickevičiaus romantizmą iš miniatiūrų, kurios tarsi perlai šioje programoje suveriamos į vėrinį, puikiai atskleis žymūs lenkų atlikėjai.
Renata Drozd yra viena ryškiausių Lenkijos vokalisčių, tarptautinių konkursų nugalėtoja, bendradarbiaujanti su visais didžiausiais šios šalies teatrais, kuriuose kuria pagrindinius vaidmenis ne tik operos, bet ir populiariausiose operetėse.
R. Drozd yra pelniusi ne vieną garbingą apdovanojimą, tarp kurių – Kultūros ir tautinio paveldo ministro diplomas už išskirtinius meninius pasiekimus, bei Lenkijos garbės ženklas „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai“, taip pat Švietimo kultūros premija.
Pianistas Arturas Jarońas mūsų publikai jau pažįstamas. Jis garsėja kaip solistas ir kamerinių ansamblių atlikėjas, yra grojęs su daugybe žinomų simfoninių orkestrų – Sinfonia Varsovia orkestras, Lenkijos radijo kamerinis orkestras „Amadeus”, Lenkijos radijo ir televizijos orkestras ir kt. Atlikėjas dažnai koncertuoja užsienyje – Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Slovakijoje, Ukrainoje ir kt. Kameriniuose ansambliuose grojo su Teresa Żylis-Gara, Malgorzata Walewska, Wieslawu Ochmaun ir Adamu Zdunikowskiu. Be to, jis akomponuoja tokiems smuikininkams solistams kaip Liudmila Worobec-Witek, Saskia Szreder, Bartekas Niziołas, Henrykas Wieniawskis.
2005 m. jis koncertavo „Carnegie Hall“ salėje Niujorke.
A. Jarońas vadovauja muzikos koledžui Kielcėje, už muzikinius pasiekimus ir veiklą gavęs ne vieną apdovanojimą, padaręs ne vieną įrašą, jų tarpe labai retai atliekamą Mendelsono-Bartholdy koncertą fortepijonui ir smuikui kartu su Ludmila Vorobec-Witek.
Kartu su A. Jarońu keturiomis rankomis duetą grosianti Magdalena Trzebińska vertinama kaip puiki kamerinės muzikos atlikėja, daug koncertuojanti Lenkijoje ir užsienyje. Nuo 2021m. Magdalena Trzebińska koncertuoja su A. Jarońu ir dėsto fortepijono meistriškumo paskaitas.
Bilietus platina – www.bilietai.lt
Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ „Klasika LT” internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Data

2024-07-18
Expired!

Laikas

20:00

Vieta

Palangos kurhauzo salė
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.