Knygos „Žalieji medeliai“ skaitymai ir edukacinės dirbtuvės šeimoms

Rugpjūčio 6 d. 10 val. kviečiame į žydų vaikų literatūros antologijos „Žalieji medeliai“ skaitymus ir edukacines dirbtuves šeimoms (vaikams nuo 5 m.). Renginys vyks Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72).
Kaip prieš šimtą metų gyveno žydų vaikai? Kuo užsiimdavo ir ką žaisdavo?
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro iniciatyva parengta ir asociacijos „Slinktys“ išleista knyga „Žalieji medeliai“ (Grininke beimelech) – tai Vilniuje prieš šimtą metų ėjusio vaikų žurnalo, saugomo Nacionalinės bibliotekos Judaikos kolekcijoje, pagrindu sudaryta vertimų antologija.
Tarpukariu leistas pirmasis Lietuvoje ir Lenkijoje iliustruotas žurnalas vaikams jidiš kalba buvo ir smagus laisvalaikio skaitinys įvairaus amžiaus vaikams, ir ugdymo priemonė. Jame skelbta žydų tautosaka, literatūros klasikų ir modernių rašytojų kūriniai, pasakojimai apie gamtą ir mokslą, populiariai išdėstyti žydų ir pasaulio istorijos siužetai, iškilių asmenybių biografijos, pasakojimai, susiję su žydų šventėmis.
Edukatorė Rasa Stakauskaitė perskaitys keletą knygos ištraukų, supažindinančių su tarpukario žydų vaikų kasdienybe. Remdamiesi išgirstais pasakojimais, sužinoję vaikų vardus, kokie jie buvo ir ką veikdavo, kursime jų personažus. Taip pat pasigaminsime sukutį dreidlą ir sužinosime, kaip juo žaisti.
Kviečiame registruotis: rasa.stakauskaite@lnb.lt

Data

2023-08-06
Expired!

Laikas

10:00 - 11:30

More Info

Read More

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72, Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.