Knygos pristatymas | Giedrius Petkevičius „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“

𝐁𝐢𝐫𝐳̌𝐞𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟖 𝐝. (𝐭𝐫𝐞𝐜̌𝐢𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢̨) 𝟏𝟕 𝐯𝐚𝐥. 𝐏𝐚𝐥𝐚𝐧𝐠𝐨𝐬 𝐯𝐢𝐞𝐬̌𝐨𝐬𝐢𝐨𝐬 𝐛𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐤𝐨𝐬 𝐫𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐮̨ 𝐬𝐚𝐥𝐞̇𝐣𝐞 – naujausios Giedriaus Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas. Šis karo „anatomo“ dienoraštis skirtas tiems, kurie ieško ginkluotės, karo taktikos aprašymų ir strateginės analizės užuomazgų. Aštri autoriaus plunksna perteikia stingdantį nerimo jausmą, bundančią viltį, ir karo sėkmės džiaugsmą. Kertiniai karo mėnesiai, įvykis po įvykio. Istorinės analogijos, mūšių aprašymai, šių dienų karybos praktikos bei gudrybės, tiesioginės sąsajos su dabarties Lietuva ir jos saugumo situacija.
Giedrius Petkevičius – karybos ir istorijos tyrėjas, tarnavo Krašto Apsaugos Savanorių pajėgose, studijavo Vytauto Didžiojo Universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu. Nuolat lankė Lietuvos kariuomenės dalinius, bendravo su įvairaus rango kariškiais, teikė praktinę paramą Šaulių Sąjungai.
„Karas visuomet ateina netikėtai. Jis sukrečia, supurto. Jis žudo ir luošina. Kartu sutelkia ir skatina tikėjimą šviesesniu rytojumi. Karas keičia kovojančius žmones, tautas, retkarčiais – visą pasaulį“ – sako naujausios, jau ketvirtosios knygos apie karą autorius G. Petkevičius. Skaitytojas galės įsitikinti, kaip karo specifika keitėsi įvairiais etapais, kaip tai veikė tarptautinę saugumo situaciją ir kaip keitė požiūrius bei mąstyseną – juk tai, kaip mes viską vertinome karo pradžioje, aiškiai skiriasi nuo to, kaip matome situaciją šiandien. „Taikos, normalaus sambūvio laiku gyvenanti visuomenė mažai domisi karyba ir lyg neprivalo to daryti, o šimtmečiais pašonėje turint tokį kaimyną kaip Maskva, visai negalvoti apie gynybos reikalus – tiesiog aplaidumas. „Noriu suteikti skaitytojui žinių, kurios padės geriau tai suprasti, “ – kviečia skaitytojams gerai žinomų knygų apie karą: „Karo anatomija“, „Didžiųjų karų paslaptys. Negirdėtos įdomybės ir nutylėtos istorijos“, „Karo žmonės“ autorius.
Maloniai kviečiame atvykti.

Data

2023-06-28
Expired!

Laikas

17:00

More Info

Read More

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Read More

Komentarai uždrausti.