Knygos „Ką papasakočiau Tėčiui“ pristatymas
Visus neabejingus savo krašto istorijai ir jo žmonių likimams kviečiame rugpjūčio 25 d. (ketvirtadienį) 17 val. į Palangos viešąją biblioteką.
Kaunietis, Viduklėje augęs kraštotyrininkas, istorikas, žurnalistas, leidyklos ,,Kalendorius“ vadovas, ilgametis Lietuvos žurnalistų draugijos narys Aurelijus Noruševičius pristatys savo tėvų Antaninos ir Stanislovo Naruševičių 100-osioms gimimo metinėms skirtą istorinę apybraižą, kurioje ne tik tėvų gyvenimo istorija, įvykių liudininkai, bandymas įspėti partizano Jūreivio žūties mįslę, bet ir lapas po lapo verčiama Naruševičių giminės saga, kurios įvykiai klostėsi XX a. Lietuvos istorijos lūžių fone. Apybraižoje remiamasi istoriniais dokumentais, ypatingosios svarbos archyvais, kurie tapo prieinami tik po Nepriklausomybės atgavimo. „Kuo daugiau domiesi, rašo autorius, tuo atsargesnis daraisi, kad neapsiriktum, neapkaltintum, nes žuvę, nukankinti, „nutardyti“, apgauti jau niekad negalės apsiginti, pasiteisinti, o Tu (kreipiamasi į Tėtį) negalėsi paaiškinti, paliudyti ar paneigti pateiktų faktų, argumentų“. Rašydamas pirmuoju asmeniu, įterpdamas monologą, naujojoje knygoje autorius pasakoja savo tėčiui, kurio dėl ankstyvos žūties jam neteko matyti, kas vyko po to, kai jo jau nebebuvo, aprėpdamas įvairius šalies istorijos tarpsnius – nepriklausomos respublikos kūrimą, okupacijas, karą, Sąjūdžio metus, atskleisdamas savo ir artimųjų gyvenimą, likimus.
,,Kuo mes geriau gyvename, kuo didesnėmis gėrybėmis esame apdovanojami kaip Europos tauta, kuri išsivadavo iš vergijos ir nužmoginimo, kuri viena paskutiniųjų įšoko į vilties ir išlikimo laivą žmonių okeane, tuo ji darosi pretenzingesnė ir nuolat žvalgosi atgal. Baugina tai, kad didėja dalis tautos protų, kurie pasiilgo šeimininkų iš Rytų“, – išsako savo nuogąstavimus knygos, išleistos prieš pat Rusijai užpuolant Ukrainą, autorius ir kviečia pasidalinti pamąstymais bei sutikti naują knygą Palangos viešojoje bibliotekoje. Istorinės apybraižos autorių kalbins ir knygos vertinimą pateiks istorijos mokslų daktaras Jonas Rekešius.
Maloniai kviečiame.