Kelionė-koncertas „Rytų ekspresas” su Duo biz’art (Belgija)

Legendinis traukinys „Rytų ekspresas“, kertantis Europą, jungiantis Vakarus su Rytais. Jo maršrutas apima 19 ir 20 amžių, Europos istoriją, keliaujant per tų laikų nepriklausomybės siekius ir tautinių valstybių atsiradimą. Vasario 16-osios proga kviečiame pasinerti į mistišką ir laisvės kupiną muzikinę kelionę, kurią paruošė fortepijono duetas iš Belgijos Duo biz‘art ir pasakotoja Milda Varnauskaitė. Programoje skambės gražiausi XIX-XX a. Europos kompozitorių kūriniai fortepijonui keturiomis rankomis, kaip R. Vaughan Williams – Uvertiūra „Vapsvos“, Roberto Šumano „Paveikslėliai iš Rytų“ op. 66, V. A. Mocarto Sonata C-dur ir kiti. Ateikite ir patirkite užburiančią keturių rankų fortepijono muziką, kurioje dinamiškas dialogas tarp dviejų pianistų sukuria nepaprastą harmoniją, viršijančią solo instrumento galimybes.
📖Šią muzikinę kelionę apipins profesionali istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė. Rytų ekspresu nuo pat jo pirmojo reiso važiavo daugybė skirtingų žmonių su neįtikėtinomis gyvenimo istorijomis. Nuo rašytojos Agatos Kristi iki šnipės Matos Hari, šiame traukinyje galėjai sutikti nuotykių ieškojusius veikėjus iš viso pasaulio. Renginyje galėsite išgirsti tikras ir išgalvotas jų istorijas bei kartu įsivaizduoti, kad traukiniu važiavo ir įsimylėjęs Jonas Basanavičius kartu su žmona Gabriele Eleonora Mohl”.
Programa:
R. Vaughan Williams – Uvertiūra „Vapsvos“
C. Debussy – „Mažoji siuita“, 1 ir 4 d.
R. Schumann – „Paveikslėliai iš Rytų“, op. 66
E. Chabrier – „Suvenyrai iš Miuncheno“
W. A. Mozart – Sonata C-dur
J. Brahms – „Vengrų šokiai“ 1, 3 ir 5
Koncertas nemokamas
B!Z’ART AR BIZARRE?
Pasižymintis menine raiška, nuolat ieškantis darnos ir tikslumo, pianistų duetas ant 1 ir 2 fortepijonų (o tiksliau vienas žmogus su 20 pirštų?) yra neįprastas kaip ir déjà vu…
Aistringi ir atsidavę muzikai Geoffrey Baptiste ir André Roe mėgsta paprastai ir bendraudami su publika dalytis meile muzikai kur tik gali. Kiekvienais metais jie surengia daugybę koncertų Europoje (Skandinavijoje, Britų salose, Baltijos šalyse, Slovėnijoje, Kroatijoje ir kt.), taip pat ir Kinijoje. Dueto muzikinis skonis varijuoja nuo romantizmo iki XX amžiaus muzikos, jų koncertai pasižymi originaliomis temomis (Amerikietis Paryžiuje, Rytų Ekspresu, Pasakos ir legendos…), derinamos su žymiausiais kūriniais ir mažiau žinomais kompozitorių sukurtais šedevrais.
Be rečitalių, jie taip pat atlieka muzikinius pasirodymus, kuriuose derinama muzika, teatras ir vizualinės projekcijos, kad žiūrovas gautų aistringą menišką patirtį.
DUO BIZ‘ART teikia didelę reikšmę dalijimuisi savo muzika su jaunimu ir reguliariai rengia edukacinius koncertus vaikams bendradarbiaujant su kultūros institucijomis (kultūros centrais, teatrais, festivaliais ir kt.). Duetą b!z’art 2004 metais įkūrė André ir Geoffrey po savo studijų Briuselio karališkojoje konservatorijoje, profesoriaus Jevgenijaus Moguilevskio klasėje.
MILDA VARNAUSKAITĖ – profesionali istorijų žodžiu pasakotoja bei pasakojimo meno (storytelling) mokytoja. Milda pasirodo kaip pasakotoja (storyteller) įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, dalindamasi autobiografinėmis, folkloro, istorinėmis istorijomis ir jų miksais. Amsterdam International Storytelling festivalis, MIX UP festivalis Paryžiuje, FESTival Svendborge, Danijoje, Terschellingo Oerol menų festivalis ir Explore the North festivalis Leeuwardene, Nyderlanduose – tik keletas vietų iš daugelio, kuriose pasakojo Milda. Lietuvoje Milda bendradarbiauja su VU, Atviros Lietuvos Fondu, Nacionaline biblioteka, VšĮ Kaunas 2022, Nacionaliniu muziejumi. Milda yra baigusi VU ir įgijusi Filosofijos bakalaurą bei Intermedialių literatūros studijų magistrą. Istorijų pasakojimą studijavo Berlyno Menų Universitete, Oslo Metropolitan universitete, yra baigusi Mezrab Storytelling School Amsterdame, kur taip pat dirbo Mezrab kultūros centre, viename didžiausių pasakojimo meno centrų Europoje, sutraukiančiame apie 800 žmonių kiekvieną savaitę į skirtingus istorijų pasakojimo renginius.

Data

2024-02-16
Expired!

Laikas

18:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos kurhauzas
Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.