Jurginių dirbtuvės „Kai aš buvau piemenėlis…“

🍀☀️ Per Velykas pabudinę žemę pakvieskime šv. Jurgį, iškeliantį pirmuosius žolynus ir atrakinantį vartus pirmajai ganiavai!
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus balandžio 19-21 d. jauniausius mokinukus kviečia į dirbtuvėles „Kai aš buvau piemenėlis…“ muziejuje, o Jurginių sekmadienį, balandžio 23 d., nuo 13 val. palangiškių bei kurorto svečių su šeimomis laukiame Birutės parko rotondoje 🎠.
Jurginės – senovinė į krikščionybę įsiliejusi pavasario šventė. Tuomet pirmosios pievų žalumos – jorės – ragauja galvijai ir naminiai paukščiai , o magiškomis apeigomis stengiamasi apsaugoti ne tik juos, bet ir dirvoje sudygsiančius javus. Šią dieną ypatingai rūpintasi gyvulių sveikata – jie būdavo prausiami, smilkomi, apglėbiami kailiais. O ar žinote, kodėl šeimininkas ar piemuo išgenamam gyvuliui triskart sušerdavo šermukšnio ar žilvičio šakele ir iš kaktos iškirpdavo po kuokštelį plaukų? Arba kodėl tądien nebūdavo galandami peiliai?
Apie senuosius Jurginių papročius, kurių buvo laikomasi dar tarpukariu, papasakos muziejaus edukatorė, o dirbtuvėlėse galėsite pasigaminti žaislą, su kuriuo nesiskirdavo anų laikų piemenėliai, ir muzikos instrumentą, kuriuo atkursite vieno iš tvarto gyventojų balsą. Smalsu, kurio? Tuomet susitikime muziejuje!
🟡 𝑲𝒂𝒅𝒂? Balandžio 19-21 d. Edukacinės dirbtuvėlės skirtos ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms. Užsiėmimų laikas ir trukmė derinami registracijos metu. Vietų skaičius ribotas.
🟡 𝑲𝒊𝒆𝒌? Kaina asmeniui – 2 eurai.
🟡 𝑲𝒂𝒔 𝒅𝒂𝒓? Registruotis prašome tel. 8 698 16053 arba el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt.
‼️ Jono Šliūpo muziejuje tęsiantis renovacijos darbams edukacinės dirbtuvėlės vyks muziejaus kieme esančiame pastate, Vytauto g. 23A, patekimas į jį iš Jono Šliūpo gatvės pusės.

Data

2023-04-19 - 21
Expired!

Laikas

10:00 - 14:00

More Info

Read More

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija
Read More

Komentarai uždrausti.