Jungtinė paroda. Mildos Butkevičiūtės „Širdies IQ” ir mobilografijos klubo paroda

𝐌𝐈𝐋𝐃𝐀 𝐁𝐔𝐓𝐊𝐄𝐕𝐈Č𝐈Ū𝐓Ė 𝐩𝐫𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐨
• 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞̨ 𝐟𝐨𝐭𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐣𝐨𝐬, 𝐭𝐚𝐩𝐲𝐛𝐨𝐬 𝐢𝐫 𝐩𝐢𝐞𝐬̌𝐢𝐧𝐢𝐮̨ 𝐚𝐧𝐭 𝐫𝐮̄𝐛𝐮̨ 𝐩𝐚𝐫𝐨𝐝𝐚̨ „Š𝐢𝐫𝐝𝐢𝐞𝐬 𝐈𝐐“ 𝐢𝐫
• 𝐠𝐫𝐮𝐩𝐢𝐧𝐞̨ 𝐦𝐨𝐛𝐢𝐥𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐤𝐥𝐮𝐛𝐨 „𝐏𝐚𝐩𝐚𝐁𝐚𝐛𝐚𝐑𝐚𝐜𝐢“ 𝐩𝐚𝐫𝐨𝐝𝐚̨ „𝐈𝐬̌ 𝐬̌𝐢𝐫𝐝𝐢𝐞𝐬 – 𝐤𝐮𝐫𝐢𝐮 𝐦𝐨𝐛𝐢𝐥𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐬̌𝐤𝐚𝐢“.
𝐌𝐈𝐋𝐃𝐀 𝐁𝐔𝐓𝐊𝐄𝐕𝐈Č𝐈Ū𝐓Ė – profesionali menininkė, Vilniaus dailės akademijoje baigusi fotografijos studijas, virš 20 metų dalyvauja Lietuvos meniniame gyvenime – rengia personalines fotografijos, tapybos, instaliacijų parodas. Kūrybos temos – emocinių, dvasinių patirčių plastinis įprasminimas, intelektuali jausmų integracija meno kūriniuose.
Ši paroda – Mildos Butkevičiūtės įkurto autorinių piešinių ir fotografijų ant rūbų brendo „Š𝐢𝐫𝐝𝐢𝐞𝐬 𝐈𝐐“ pristatymas Palangos bendruomenei, taip pat eksponuojama meninė fotografija, piešiniai, tapyba. Inspiraciją tapybai ant marškinėlių Milda patyrė minint Atkurtos Lietuvos šimtmetį, kai pažįstama mokytoja pakvietė pravesti vaikams pamoką ta proga. Mąstydama, kas vaikams gali būti tikrai įdomu, Milda pakvietė piešti ant marškinėlių lietuvybės tema ir patiems susikurti jų tapatybę atspindintį rūbą. Projekto sėkmė paskatino Mildą sukurti autorinių piešinių ant rūbų brendą „Š𝐢𝐫𝐝𝐢𝐞𝐬 𝐈𝐐“. Emocinis arba širdies intelektas, užkoduotas brendo pavadinime, autorės įsitikinimu, yra nepaprastai svarbus kiekvienai asmenybei, siekiančiai darnos su savimi ir pasauliu.
Piešinys ant rūbo kuriamas kokybiškais tekstiliniais dažais. Piešimas prilygsta meditacijai, nes turi susikoncentruoti į kūrybos procesą, būti čia ir dabar, kita vertus, išlaisvinus kūrybiškumą, vyksta gilus atsipalaidavimas. Autorė mato stiprų terapinį kūrybos poveikį, tai siejasi su kita jos profesija – Milda Butkevičiūtė yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventė, dailės terapijos magistrė, dirba su vaikais ir suaugusiais ir padeda jiems per dailės raišką išreikšti savo jausmus, vidines būsenas ir sveikti.
Milda Butkevičiūtė taip pat organizuoja meninius-socialinius projektus. Ji siekia burti bendruomenę, skatina žmones pamatyti grožį kasdienybėje, atskleisti kūrybiškumą. Menininkės įkurtame „𝐏𝐚𝐩𝐚𝐁𝐚𝐛𝐚𝐑𝐚𝐜𝐢“ klube dalyvauja įvairių specialybių ir amžiaus žmonės iš skirtingų miestų, Milda juos moko fotografijos, mobilografijos meno. Mobilografija – tai mobiliuoju telefonu sukurtos fotografijos, kuriose kasdienybės fragmentams suteikiama estetinė kokybė. Užsiėmimų metu dalyviai mokomi tinkamai komponuoti, supažindinami su perspektyvos, spalvotyros principais. Menininkė drąsina kurti ir rodyti savo kūrinius viešai.
Maloniai kviečiame į parodą!
……
Kontaktai: tel. 864082747, mildabufo@gmail.com

Data

2024-06-07 - 29
Vykstantis..

Laikas

10:00 - 19:00

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.