„GYVENIMAS, KOKS JIS BUVO. MONSINJORO KAZIMIERO VASILIAUSKO BIOGRAFIJA“ PRISTATYMAS IR FILMO PERŽIŪRA BIBLIOTEKOJE

2022 m. balandžio 9 d. sukako 100 metų, kai gimė politinis kalinys ir tremtinys, pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas, žinomas visuomenės veikėjas monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas. „Jo asmenybė liudija žmogaus dorovinį ir moralinį atsparumą, tvirtą pasaulėžiūrą, tarnystę šaliai ir jos žmonėms“ – rašoma nutarime, kuriuo Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius paskelbė monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais.

Rugsėjo 16 d. ( penktadienį) 16 val. kviečiame į popietę Palangos viešojoje bibliotekoje skirtą Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas. Koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymui. Šios knygos autorės žurnalistinė veikla sutapo su Lietuvos Atgimimu ir dviejų dešimtmečių laisvės išgyvenimais. Jos biografinių knygų herojai daugeliui mūsų – žinomi žmonės. 2015 m. išleista monsinjoro biografija  sulaukė didžiulio susidomėjimo, surengta per penkiasdešimt knygos pristatymų. Autorė nuodugni, patikima ir nedaugiažodė. Monsinjoras iš šios knygos žvelgia į mus šviesus ir paprastas. Ir klausiantis: „Ar supratote, ką pasakiau savo gyvenimu?“. joje – kunigo tikėjimo bei tarnystės žmonėms kelias. Su kunigu Kazimieru būsimoji žurnalistė susipažino atvykusi studijuoti į Vilnių, bendravimas tęsėsi iki pat monsinjoro mirties. Autorė jį pristato kaip kuklų, iki graudumo paprastą ir nepaprastai gilaus mąstymo maldos žmogų, visada besistengiantį padėti savo artimui, ypač – kenčiančiam. Visi, kurie kreipdavosi į jį išeidavo paguosti, nuraminti, pakylėti.

Prof. Viktorija Daujotytė šią knygą vadina „parankine“ visiems, ateityje ketinantiems rašyti arba tiesiog mąstyti apie šį didžiausią mūsų laikų Lietuvos autoritetą, žmogų, savo visu gyvenimu tvirtinusį Dievo buvimą, tikėjimo ir meilės grynuolį, nė akimirkai neišdavusį savo idealų, sėjusį Dievo karalystę mirtininkų lageriuose, tremtyje, pykčio kupinoje ir pasitikėjimo viens kitu netekusioje Tėvynėje, žmogžudžių ir prisiekusių bedievių širdyse. Anot profesorės, „tai pirmoji patikima biografija, paremta patikrintais, ištyrinėtais, suderintais tarpusavy faktais, ir kartu tai gyvenimas, koks jis buvo“.

Monsinjoro artimų žmonių ratui priklausiusi žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė, remiasi visais žinomais šaltiniais, archyvais, žmonių liudijimais. Gausiai iliustruotos knygos atskira dalis – K. Vasiliauską pažinojusių kunigų (Vaclovo Aliulio, Jono Borutos, Antano Dilio, Ričardo Doveikos, Arūno Kesilio, Kęstučio Latožos, Tadeušo Matulianeco, Gintaro Petronio, Juozo Tunaičio) atsiminimai.

Popietės metu pamatysite režisierės Vandos Vainoraitės dokumentinį filmą, ,,Monsinjoras“, kuriame K. Vasiliauskas dalinasi prisiminimais apie savo gyvenimą, sutiktus žmones, vertina mūsų laikus. Scenarijaus autorė – Dalia Kutraitė, operatorius – Zigmas Gružinskas. Vakaro metu vyks diskusija apie kunigo vaidmenį šiandienos iššūkių visuomenėje.

Dalyvauja: knygos autorė Ramunė Sakalauskaitė, filosofas Arvydas Juozaitis, aktorė Virginija Kochanskytė.

Maloniai kviečiame ir viliamės, jog Kazimierą Vasiliauską pristatanti popietė bus tarsi palaiminimas atnešantis Jūsų širdims susitaikymą ir ramybę.

Data

2022-09-16
Expired!

Laikas

16:00 - 17:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Vytauto g. 61, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.