EKSKURSIJA „PAŽINTIS SU PALANGOS MIESTO BURMISTRO NUTARIMŲ KNYGA”

Ekskursija „Pažintis su Palangos miesto burmistro nutarimų knyga“
Ekskursijoje jūsų laukia pažintis su reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybe. Pirmąkart viešai eksponuojama 1936–1940 m. Kretingos apskrities Palangos miesto Burmistro nutarimų knyga atskleidžia platesnį XX a. 4 dešimtmečio Palangos kurorto gyvenimo kontekstą.
Poilsio pramogos, anksčiau buvusios kilmingųjų privilegija, tarpukariu, ypač 4 dešimtmetyje, ima formuotis kaip naujas socialinis reiškinys, orientuotas į plačiąją visuomenę. Jauną savivaldybę užgriuvo nauji uždaviniai: plėtoti specifinę kurorto infrastruktūrą, keisti planuojamų išlaidų prioritetus, kuriuos nulėmė kurortinio miesto statusas.
Vietinių gyventojų ir poilsiautojų bendrabūvio sąlygos nebuvo taip lengvai kuriamos. Jų gyvenimas buvo suvaržytas daugybės taisyklių, už kurių nesilaikymą buvo numatytos nemažos baudos. Burmistro nutarimuose minimos ir administracinėmis baudomis nubaustų palangiškių pavardės, nurodyti jų adresai – tai suteikia informacijos apie čia gyvenusius žmones, jų gyvenimo vietą, nuomojamą arba valdomą turtą.
Sužinosite kaip modernėjo Palangos kurortas, kaip keitėsi gyvenimas ir ritmas jame. Susipažinsite su kokiomis problemomis ir iššūkiais buvo susidurta, kokias administracines baudas išrašinėjo burmistras Jonas Šliūpas ir už ką bausdavo palangiškius bei vasarotojus.
⏰ Kada?
🔸 Vasario 10 d. (šeštadienį) 14.00 val.
🔸 Vasario 24 d. (šeštadienį) 14.00 val.
📍 Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga).
Kaina? 4 Eur
Ekskursijos trukmė: 45 min.
Vietų skaičius ribotas! Reikalinga išankstinė registracija 👉 https://bit.ly/3vLqJch
Daugiau apie parodą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“: https://lnm.lt/…/vieno-eksponato-paroda-reglamentuota…

Data

2024-02-10
Expired!

Laikas

14:00

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.