Edukacija „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“ Palangos vasaros skaitykloje

Paskutinę liepos savaitę persikeliame į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Šalia jos, po ilgaamžiais ąžuolais, susibursime paklausyti jų kalbos, pabūti susitelkus. Registracija į edukacijas el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt.
Nobelio literatūros premijos laureatas, rašytojas Czesławas Miłoszas rašė: „<…>buvimas susitelkus. Tai reiškia sutelkti dėmesį į tai, kas yra dabar, užuot dairiusis į tai, kas buvo, arba į tai, kas bus. Tikras išganymas sąžinės kankiniams, atrajojantiems savo senus nuopuolius, išganymas nerimaujantiems, kurie neranda sau vietos, su siaubu įsivaizduodami, kas juos ištiks rytoj. O, kad mano eilės padėtų jų skaitytojui apsigyventi dabartyje…“
Edukacijos dalyviai galės giliau panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą. Tai yra galimybė ieškoti ir iš naujo atrasti būdus, kaip nutildyti nerimą, paleisti įtampą, blogus ateities scenarijus.
Jau daugelį metų pasaulio mokslininkai atlieka tyrimus, kaip dėmesingumo pratybos veikia žmogaus protą. Reguliariai praktikuojant tinkamą susitelkimą, įgaunama vertingos patirties, atpažįstamos geriausios būdo savybės.
Dalyviai išmoks sąmoningai valdyti dėmesį, suvokti savo potencialą, praplėsti vidinės kultūros akiratį ir leistis pažinimo taku į meninės kūrybos bei filosofinių tradicijų sąsajas. Dėmesio valdymo technikos suteiks galimybę tapti sąmoningesniu žmogumi. Kiekvienam dalyviui bus sudaromos palankios sąlygos nurimti, susikaupti ir kūrybiškai išsiskleisti kasdienėje veikloje.
Susitelkimo valdymo metodai naudingi kaip savirefleksija, kuri padeda išryškinti esminius asmenybės bruožus ir ugdyti analitinį mąstymą. Gilesnis savęs pažinimas leidžia geriau suprasti aplinkinį kultūros pasaulį, gebėti priimti ir vadovautis atrastomis vertybėmis.

Data

2022-07-27 - 30
Expired!

More Info

Nuoroda

Vieta

Palangos vasaros skaitykla
Vytauto g. 72, Palanga
Kategorija
Nuoroda

Komentarai uždrausti.