Dramos šokio spektaklis „Mindaugas“ pagal J.Marcinkevičiaus poemą

Režisierė, choreografė: Marija Simona Šimulynaitė
Autorius: Justinas Marcinkevičius
Kompozitorius: Mykolas Natalevičius
Video projekcijų autorius: Rimas Sakalauskas
Scenografas, kostiumų autorius: Erlandas Smolskas
Apšvietimo autorius: Mantas Bartusevičius
Atlikėjai: Jonas Čepulis, Aleksandra Metalnikova, Emilis Pavilionis, Mantas Barvičius, Martynas Vaidotas, Igoris Abramovičius, Telman Ragimov, Aleksandras Kleinas, Karolis Legenis, Žilvinas Beniuševičius, Ignas Armalis, Danielius Voinovas, Justas Girdvainis, Pijus Ožalas.

 

Dramos šokio spektaklis “MINDAUGAS” tai veržlus, energingas, spalvingas projektas, kur visi ugningi atlikėjai sprendžia istorines problemas taip, tarsi jos būtų aktualios ir šiais laikais.  Kūrėjų komanda parodys šiuolaikiškai atgimusią vieno garsiausių šalies poetų Justino Marcinkevičiaus dviejų dalių dramą „Mindaugas“.
Mindaugo asmenį, valdovo vaizdinį ir valstybės pamatų kūrimo istoriją atskleidžia jaunos kartos režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės suburta komanda, iš visos Lietuvos, savaip interpretuojanti jau klasika tapusį J. Marcinkevičiaus kūrinį. Naujajame „Mindaugas“ pastatyme susipins baletas, vizualios projekcijos, įspūdingas apšvietimas ir specialiai šiam pastatymui kurta muzika.
Režisierė Marija Simona Šimulynaitė dalinasi mintimis apie spektaklį: „Šis „Mindaugas“ – aktyvus, judrus, vizualus, plastiškas ir temperamentingas. Poema buvo rašoma sovietinės priespaudos metais (1968). Tai reiškia, kad J. Marcinkevičius negalėjo rašyti taip, kaip nori. O tai itin jaučiama poemoje. Tekstas rašytas konservatyviai, neišsišokant, atsargiai. Norisi išleisti J. Marcinkevičiaus tekste įstrigusius veiksmus, kurių rašytojas negalėjo sau leisti realizuoti. Jis negalėjo perlenkti lazdos, nes tuometė valdžia būtų uždraudusi išleisti kūrinį. Todėl, statydama šį spektaklį, noriu atskleisti teisybę, kuri poemoje be galo jaučiama „tarp eilučių“, herojų santykiuose ir poelgiuose“.Pasak kūrėjos, spektaklio tikslas – pritraukti jaunąją žiūrovų kartą. J. Marcinkevičiaus poemos herojai – brandūs 50-60 metų vyrai. Tačiau režisierė nusprendė suburti jauną artistų komandą. Spektaklyje vaidmenis kuria 13 jaunų vyrų ir viena moteris – Morta. Projekte taip pat šoks profesionalūs Baltijos baleto teatro šokėjai, artistai iš Kauno, Panevėžio, Vilniaus, bei kitų miestų.

Spektaklio Kertiniu scenografijos štrichu bus mobilūs raudoni laiptai, vedantys į dangų, karūną, šlovę, teisybę. Režisierė atskleidžia, kad pagrindinė dekoracija bus daugiafunkcė. Didingi laiptai taps ne tik sostu, bet ir vargonais. Spektaklio scenografijai išskirtinumo suteiks specialiai kuriamos vaizdo instaliacijos. „Su daugkartiniu projektų partneriu Rimu Sakalausku ieškome simbolio dramaturgijoje, jį pateikiame įspūdingai, šiuolaikiškai, suprantamai ir vizualiai patraukliai. Ypač šių laikų jaunajai kartai. Moderniam spektakliui muziką kuria kompozitorius Mykolas Natalevičius, kurio kūryboje susilieja folkloras ir vargonų elektroninės sintezės“, – pasakojo M. S. Šimulynaitė. Nepaisant modernaus artistų apdaro, spektaklio režisierė stengėsi laikytis J. Marcinkevičiaus parašytos poemos kontūrų. Žiūrovai išvys pilną kūrinį, kurio tematika aktuali ir šiomis dienomis. „Spektaklis byloja apie mūsų laikų aktualijas. Dabar mes, kaip XIII amžiaus lietuviai, išsiskaldę po savo pilaites, žemeles, nedrįstame jungtis, vienytis. Nors ir baisiais būdais, bet Mindaugas mėgino visą Lietuvą sujungti. Ar jam pavyko? Manau, kad taip. Kronikose daug kur rašoma, kad lietuviai – be galo kantri, stipri, galinga ir kovinga tauta. Noriu, kad šis spektaklis įkvėptų „instagramerių“ ir „tiktokininkų” kartą būti ryžtingesnę, ne paliegusią. Noriu, kad vienytumės ir kovotume už Lietuvą – tokią, kokią norėjo matyti Mindaugas, kokią norime ją matyti mes dabar bei mūsų vaikų ateityje“, – sakė spektaklio režisierė.

Data

2022-07-06
Expired!

Laikas

18:00

More Info

Įsigyti bilietą

Vieta

Palangos koncertų salė
Vytauto g. 43, Palanga
Website
http://www.palangosks.lt
Kategorija
Įsigyti bilietą

Komentarai uždrausti.