Diskusija prie apskritojo stalo „Istorinis Palangos prijungimas prieš 101 metus“

2022 m. balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.

Prieš šimtą vienerius metus Palangos kraštas tapo Lietuvos dalimi. Džiaugdamiesi neatskiriama mūsų valstybės dalimi tapusiu pajūrio ruožu, daugelio kasmetine atostogų Meka, negalime įsivaizduoti Lietuvos be Palangos. Tačiau prieš šimtą metų bene versliausiame jos miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose gyvenę žmonės skirtingai žvelgė į krašto ateitį.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius prof. dr. Vasilijus Safronovas ir Lietuvos nacionalinio muziejaus vyresnioji muziejininkė dr. Vilma Bukaitė padės nukeliauti į lemtinguosius 1921-uosius ir susipažinti su naujaisiais Lietuvos piliečiais. Turėsime gerą progą atidžiau įsigilinti į jų bei jų kaimynų lūkesčius ir patirtus pokyčius, kuriuos kartais lydėjo džiaugsmai, o kartais ‒ ir nusivylimai.

Kokios krašto politinės ateities jie tikėjosi? Kodėl dalis norėjo, kad Palanga liktų Latvijos dalimi? Kaip pasikeitė jų verslai, kelionių maršrutai po 1921 m. kovo? Ar krašto latviai, žydai, lenkai pritapo Lietuvoje, kodėl dalis išvyko? Kaip krašto administracinius pokyčius vertino palangiškių kaimynai klaipėdiškiai ir Latvijos žmonės? Ar Lietuvos visuomenė džiaugėsi derybų su Latvija rezultatais? Ar greitai atsigavo karo nualintas Palangos kurortas? Mokslininkai ne tik diskutuos, bet ir lauks renginio svečių klausimų.

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga

Renginys nemokamas

Vietų skaičius ribotas, todėl praome užsiregistruoti tel. nr. 8 460 54559, el. p. j.sliupo.muziejus@lnm.lt

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus.

Kontaktinė informacija:

Nijolė Laužikienė, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja

Tel. 8 685 35914

Data

2022-04-01
Expired!

Laikas

16:00

Tipas

Nemokama

Vieta

Jono Šliūpo muziejus
Vytauto g. 23A LT-00135 Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.