Diskusija „Pirmasis Palangos vardo paminėjimas. Kada minėsime?”

Palangos miesto savivaldybė ir Palangos kurorto muziejus 2024 m. balandžio 5 d. (penktadienį), 13 val. renginių ciklo „Palangos dienos” metu, organizuoja diskusiją, skirtą pirmajam Palangos vardo paminėjimui.
Iki šiol Palanga pirmuoju savo vardo paminėjimu laiko istorinį dokumentą – Kuršo vyskupo Henriko ir Vokiečių ordino sutartį dėl Pietų Kuršo padalijimo į tris dalis, kuri buvo pasirašyta 1253 m. balandžio 4 d. Bet yra ir ankstesnė legendinė data – 1161 m. birželio 15 d., aprašyta danų kronikoje, kai esą danai buvo užėmę Palangos pilį ir net įkūrę vyskupystę.
Kyla diskusinis klausimas, kurią datą Palanga gali ir turi laikyti pirmuoju savo vardo paminėjimu?
Diskusiją moderuos:
Prof. habil. dr. Alvydas Nikžentaitis, Lietuvos istorijos institutas.
Pranešimus skaitys:
Akad. habil. dr. Vladas Žulkus, Klaipėdos universitetas, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas „PALANGOS VIETA LIETUVOS–LATVIJOS PAJŪRYJE VIKINGŲ LAIKAIS IR MIESTO VARDO PAMINĖJIMAS“;
Dr. Arturas Mickevičius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka „BALTIJOS JŪRA IR VAKARŲ BALTAI ANKSTYVUOSIUOSE ŠIAURĖS EUROPOS NARATYVINIUOSE ŠALTINIUOSE“;
Doc. dr. Marius Ščavinskas, Klaipėdos universitetas, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas „KURŠO DALYBOS AKTAI: TEKSTAI IR KONTEKSTAI“.
Kviečiame dalyvauti!

Data

2024-04-05
Expired!

Laikas

13:00

Vieta

Palangos kurorto muziejus
Birutės al. 34A, Palanga
Kategorija

Komentarai uždrausti.