Tvarkomos miesto gatvės ir dviračių takai – gyventojų saugumui ir patogumui

2021
12 10

Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar arba netolimoje ateityje vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu.

Atnaujinta Valteriškės gatvė

Valteriškės gatvėje gyvenantys palangiškiai jau gali įvertinti pokyčius – šios gatvės statybos darbai jau baigti.

Atliekant gatvės tvarkymo darbus, buvo paklota asfaltbetonio danga, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, paklotos komunikacijos, įrengtas apšvietimas su LED šviestuvais, važiuojamojoje dalyje įrengti greičio slopinimo kalneliai. Infrastruktūra pritaikyta ir neįgaliesiems. Tad atnaujinta Valteriškės gatvė tapo ne tik gerokai patogesnė, bet ir saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems.

Rekonstruota Gintaro gatvė

Šiais metais baigta ir Gintaro gatvės rekonstrukcija. Siekiant sukelti kuo mažiau nepatogumų kurorto gyventojams ir svečiams, vienoje iš centrinių miesto gatvių darbai, pradėti praėjusiais metais, buvo vykdomi etapais.

Rekonstrukcijos metu visoje gatvėje buvo įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai, gatvės pagrindai, apšvietimo tinklai, paklota nauja asfaltbetonio danga, šaligatviai. Šaligatviuose įrengtos silpnaregių vedimo juostos, pritaikant pėstiesiems skirtą dalį regėjimo negalią turintiems žmonėms. Gatvės atkarpoje nuo Vytauto g. iki Smilčių g., įrengtos ir naujos automobilių stovėjimo vietos.

Dviračių tako remontas

Dviratininkai šiais metais taip pat sulaukė teigiamų permainų – prieš keletą savaičių baigtas maždaug pusantro kilometro ilgio dviračių tako atkarpos ties Pajūrio regioniniu parku (nuo Ąžuolų gatvės iki pagrindinio įėjimo į kempingą bei nuo automobilių stovėjimo aikštelės ties paplūdimiu, skirtu lankytis su gyvūnais, link Klaipėdos) kapitalinis remontas.

Mišku, per pušynus vingiuojantis dviračių takas jau buvo prastos būklės – tako dangą buvo iškilnojusios greta augančių medžių šaknys, todėl pakeisti ją jau buvo būtina.

Kapitalinis šios dviračių tako atkarpos remontas baigtas lapkritį, tad atšilus orams keliauti į Klaipėdą dviratininkams bus neabejotinai patogiau ir saugiau.

Vėžių gatvėje – intensyvūs darbai

Dalis šiais metais pradėtų gatvių tvarkymo darbų baigti bus kitąmet. Viena iš jų – Vėžių gatvė, kurios statyba pradėta rugsėjį, o darbus baigti numatoma kitų metų pabaigoje.

Iki šiol buvusi žvyruota, beveik 500 metrų ilgio Vėžių gatvė pasikeis neatpažįstamai. Atliekant darbus bus ne tik įrengti nauji gatvės pagrindai, išasfaltuota važiuojamoji dalis, bet ir įrengti šaligatviai bei dviratininkams skirti takai, įvažos, taip pat – gatvės apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai, drenažas. Šaligatviai bus pritaikyti neįgaliesiems – įrengtos silpnaregių vedimo linijos, patogios nuovažos. Gatvės statybos darbų metu įrengta ir pralaida vandeniui, o tai padės užtikrinti patogų susisiekimą su Vilimiškės kvartalu iš Klaipėdos plento.

Tvarkoma Ligoninės g. atkarpa

Siekiant padidinti eismo dalyvių saugumą, šiais metais į žiedinę sankryžą buvo pertvarkyta judri Ligoninės g. ir Klaipėdos pl. sankryža, o iki šių metų pabaigos bus baigtas ir Ligoninės gatvės atkarpos nuo Liepojos pl. iki Vytauto g. remontas.

Maždaug 150 metrų gatvės atkarpoje atnaujinamas važiuojamosios dalies asfaltas, atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai, keičiami kelio bortai bei apšvietimas. Tad baigus šiuos darbus, dar vienas svarbus susisiekimo mazgas taps patogus ir saugus tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems ir dviratininkams.

Ošupio takas – draugiškesnis neįgaliesiems

Ošupio take taip pat verda darbai – ši tako atkarpa nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios ne tik atnaujinama, bet ir pritaikoma neįgaliesiems.

Iki kitų metų vasaros tvarkomoje Ošupio tako atkarpoje bus atnaujinta danga, praplatintame take bus įrengtos dvi eismo juostos, iš kurių viena bus skirta dviratininkams, kita – pėstiesiems bei žmonėms, judantiems neįgaliųjų vežimėliais. Tvarkomoje atkarpoje bus įrengta ir silpnaregių vedimo justa. Taip bus sustiprintas visų, ypač – neįgaliųjų saugumas.

Atnaujinant Ošupio taką, taip pat bus įrengtos poilsio salelės, suoliukai.

Prieplaukos g. rekonstrukcija

Kitąmet bus tęsiami ir šiuo metu vykstantys Prieplaukos gatvės rekonstrukcijos darbai.

Rekonstrukcijos metu bus įrengtas naujas gatvės apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai, pralaida vandeniui, paklota nauja asfalto danga, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas. Šiaurinėje gatvės pusėje bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos.

Prieplaukos gatvės rekonstrukcijos darbai  turėtų būti baigti iki kitų metų pabaigos.