Teatro mėnuo Palangoje tęsiasi – kurortui pristatomi dar du spektakliai

2022
03 14

Teatro mėnuo Palangoje tęsiasi – kurortui pristatomi dar du spektakliai.

Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“

Kovo 26 d. (šeštadienį) 17:30 val. Palangos „Grubusis“ teatras pristato spektaklį „Tanato viešbutis“, Palangos kurhauzo teatro salėje.

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis” teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, pristato spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“, kuri ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX a. kino režisieriaus A. Hičkoko.

„Kai žmogus atsiduria ant bedugnės krašto, mirtis jį grąžina į gyvenimą. Spektaklyje „Tanato viešbutis“ jaunas verslininkas, ištiktas finansinės krizės, praranda mylimąją ir nebematydamas prasmės gyventi nusprendžia gyvenimą baigti savižudybe. Jo planą įgyvendinti padeda paslaptingos įstaigos personalas”, tokiais žodžiai režisierius V. Milinis pristato premjerą.

Bet ar vienintelis kelias pasibelsti mirčiai į duris, kad išvystum MEILĖS jėgą gyventi..

Režisierius: Virginijus Milinis.

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Atėnė Jasaitė.

Tarptautinės teatro dienos proga spektaklis NEMOKAMAS.

Trukmė: 1 val.

Spektaklis vyks: Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

 

 

Komiška drama „TIK SUAUGUSIEMS”. Lietuvių mėgėjų teatras (Oslas, Norvegija)

Tarptautinės teatro dienos proga Palangos kultūros ir jaunimo centro draugai, Osle gyvenantys lietuviai, atvažiuoja į Palangos kurhauzo teatro salę!

„Tik suaugusiems“ – tai komiška drama, kviečianti pasinerti į įvairias gyvenimiškas situacijas, kuriose daugelis iš mūsų atsiduriame vienu ar kitu gyvenimo momentu. Trumpos situacijų miniatiūros kelia tokius klausimus kaip, ką reiškia būti suaugusiu. Ar suaugame įstatymo nustatytais metais ar yra kitų aplinkybių, nulemiančių buvimą suaugusiu? Kas yra šeima? Kokią šeimos sampratą mes turime ir ar galime ją praplėsti? Kiek nesąmoningų dvigubų standartų taikome sau suaugusiems ir savo vaikams?

Lietuvių mėgėjų teatras- tai 2018 metų rudenį susibūrusi lietuvių aktorių-mėgėjų trupė, į kurios repeticijas renkasi ne tik lietuviai iš Oslo, bet ir iš Drammen bei Fredrikstad.

„Tik suaugusiems“ – tai antrasis Lietuvių mėgėjų teatro spektaklis, susidūręs su daugybe įmanomų iššūkių. Dėl šalyje galiojusių ribojimų aktorių atranka vyko po darganotu dangumi Botanikos sode, o repeticijų pradžia internetu. Vėliau mažomis grupelėmis repetavome namų svetainėje. Netvėrėme džiaugsmu, kai pagaliau galėjome susitikti didžiojoje teatro scenoje, kurioje skambėjo dainos, karštos diskusijos ir gimė kūrybiniai sprendimai. Šia kūryba norime pasidalinti su Jumis.

Premjera: 2022 m.

Pjesės autorius: Justas Tertelis

Režisierės: Justina, Vaitkaitė, Roberta Abramovičiūtė

Vaidina:

Mantas Grauslys; Aušra Lapėnaitė; Marijus Bernotas; Liubartas Tubys; Vita Drukteinytė; Ramunė Klingienė; Edita Glodenytė; Vilma Zonienė; Kęstutis Stukas; Danguolė Vaitkevičienė

Garso operatorius: Donatas Šukys

Šviesų operatorius: Arijus Gerbenis

Tarptautinės teatro dienos proga spektaklis nemokamas

(administracinis mokestis 1 Eur).

Trukmė: 1 val.

Spektaklis vyks: Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga.

RENGINIŲ METU DĖVĖTI NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ARBA MEDICININES KAUKES.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą. Spektaklių metu bus filmuojama ir fotografuojama, o nuotraukos viešinamos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.