Susitikimas su rašytoja Daina Opolskaite

2022
03 23

Kovo 30 d. 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje įvyks susitikimas su rašytoja, Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Daina Opolskaite.

Daina Opolskaitė gimė 1979 metais. 1997 m. baigė Vilkaviškio „Aušros“ vidurinę mokyklą, o 2002 m. Vilniaus pedagoginiame universitete (dabar – Lietuvos edukologijos universitetas) – lituanistikos studijas. Dirba lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Pirmosios novelės publikuotos 1998 ir 1999 m. „Metų“ žurnale. Novelės ir esė nuolat spausdinamos „Šiaurės Atėnuose“. „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „Metuose“. Knygų recenzijos ir apžvalgos publikuotos „Šiaurės Atėnuose“. 2005–2015 m. periodikoje paskelbta per 30 publikacijų (recenzijų, esė, novelių). Išleido keletą prozos knygų: novelių rinkinį „Drožlės“ (2000), „Dienų piramidės“(2019); romanus paaugliams: „Eksperimentas gyventi“ (2015), „Ir vienąkart, Riči“ (2016) „Užraktas“ (2018) bei „Kur dingo Edvinas Kratas?“ (2021). 2015 metais romanas „Eksperimentas gyventi“ dalyvavo „Metų knygos“ rinkimuose paauglių knygos kategorijoje. Knyga „Ir vienąkart, Riči“ 2017 m. ,,Metų knygos“ rinkimuose tapo nugalėtoju paauglių literatūros kategorijoje.

Rašanti ir romanus D. Opolskaitė yra autorė, atgaivinusi nebepopuliarų novelės žanrą. ,,Labai anksti, jau nuo mokyklos, supratau, kad novelė turi prabą, jos labai aukšta kokybė. Tuo patikėjau ir niekad nemaniau, kad novelė yra smulki ir nereikšminga. Kai ėmiau rašyti, pirmiausia tai dariau iš gryno rašymo malonumo ir buvo smagu prie jos sugrįžti. Pirmiausia parašydavau, o tik paskui kam nors pasiūlydavau publikuoti. Stengiuosi rašyti tik iš poreikio, o ne suplanuotai, iš anksto numačiusi kokią nors publikaciją“, – pasakoja autorė. Už novelių, skirtų suaugusiems, rinkinį „Dienų piramidės“ (2019) rašytojai įteikta prestižinė Europos Sąjungos literatūros premija, atvėrusi galimybę jos novelėms prabilti ir kitomis Europos kalbomis. Iki pasirodant „Dienų piramidėms“ būta malonių netikėtumų, per porą metų paskatinusių šios knygos leidybą: laimėta Antano Vaičiulaičio, Jurgio Kunčino premija. Dainos kūrybos įkvėpimo šaltinis – gyvenimas: „Gyvenimas. Žmonės. Kasdienis jų stebėjimas. Tada pamatai daugybę dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neregimi. Ištinka kažin koks netikėtumo jausmas, stebuklingas atradimas, sukrėtimas ir tai verčia imtis plunksnos“.

Maloniai kviečiame susitikti su autore, drauge pakalbėti apie knygas, skaitymo svarbą, pasidalinti savo pastebėjimais, mintimis. Renginio metu išgirsite įdomių istorijų, išsamiau susipažinsite su Dainos Opolskaitės kūryba, padiskutuosite įdomiais klausimais.