Savaitgalį Palangoje ir Šventojoje skambės trys išskirtiniai koncertai

2022
09 09

„Muzikos vakarai kurhauze“ rudens sezoną pradeda fortepijono virtuozo Alexander Paley ir kamerinio ansamblio „Paleasis“ koncertu

Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai. Rugsėjis yra išties puikus mėnuo, kuomet galima be žmonių spūsties pasimėgauti saulėtu pajūriu, aplankyti originalią parodą ar koncertą. Štai rugsėjo 9 d. 19 val. Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia į pirmąjį rudens sezono „Muzikos vakarų kurhauze“ koncertą, kuriame galėsime pasiklausyti Vienos dvasia alsuojančios programos su pasaulinio garso fortepijono virtuozu Alexander Paley (Prancūzija, JAV). Jis atvyksta kartu su savo unikaliu kameriniu ansambliu „Paleasis“, kurį subūrė 2022 metais.

„Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad tą svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau bendraminčių ratą su tikslu į sceną kelti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus. Palangoje pristatysime du nedažnai Lietuvoje atliekamus Vienos klasikų kvintetus bei porą nuostabių, visiems gerai žinomų sonatų. Labai tikiuosi, kad įsibėgėjęs ir aktyvus „Paleasis“ praturtins profesionalios muzikos gyvenimą ir atras savo klausytojų ratą Lietuvoje bei už jos ribų.“, – teigia pianistas. Greta A. Paley klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti obojininką Ugnių Dičiūną, klarnetininką Karolį Kolakauską, fagotininką Andrių Puplauskį ir valtorna grojantį Gediminą Abarį.

Palangos ir Šventosios bažnyčiose – Kazickų šeimos „Sakralinių muzikos valandų“ ciklo koncertai

Rugsėjo 10 d. kelsimės į Šventosios ir Palangos bažnyčias, kuriose laukia nemokami Kazickų šeimos „Sakralinių muzikos valandų“ ciklo koncertai. Šis ciklas yra vienas iš „Kristupo vasaros festivalio“ renginių ir šiemet pirmą kartą aplankys Palangos miestą bendradarbiaujant su Palangos kultūros ir jaunimo centru. „Labai džiugu, kad Palangos gyventojams ir svečiams galime pateikti vis daugiau aukšto meninio lygio renginių ne tik kurhauze, bet ir bažnyčiose, kurios jau atveria duris įvairių formatų renginiams“, – teigia kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Žvikaitė.

Rugsėjo 10 d. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje klausysimės žavingo seserų Marijos Dūdaitės (sopranas) ir Ievos Dūdaitės (klavišiniai) koncerto. Naujausia dueto programa kupina intriguojančių momentų. Apsikeitimas rolėmis (dainininkė groja, o pianistė dainuoja!), autoriniai kūriniai, naujai skambančios mylimos melodijos – tai tik keli iš laukiančių siurprizų.

Vakare 18.45 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje laukia koncertas, po kurio nesinorės grįžti į realybę. Šis efektas – reto derinio rezultatas! Viena ryškiausių Lietuvos vargonininkių – Renata Marcinkutė Lesieur ir seserys Dūdaitės, šiemet nominuotos prestižinei Opus Klassik premijai, paruošė neeilinę programą kupiną barokinio įmantrumo, romantiško nuoširdumo bei žiupsnelio šviesios melancholijos.

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija