Palangiškiai kviečiami aukoti maisto ir kitų priemonių nuo karo kenčiantiems Bučos miesto gyventojams

2022
03 04

Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto.

Siekdama padėti savo miesto-partnerio gyventojams, Palangos miesto savivaldybė planuoja į Bučą išsiųsti vilkikus su humanitarine pagalba – ilgai negendančiais maisto produktais, taip pat – medikamentais, įvairiomis medicininėmis bei higienos priemonėmis.

Telefoninių pokalbių su Bučos miesto vadovais metu išsiaiškinta, kokios konkrečiai paramos gyventojams šiuo metu labiausiai reikia. Atsižvelgdami į tai, formuojame papildomą krovinį. Kiekvienas palangiškis gali prisidėti prie paramos paaukodamas reikiamų priemonių:

Medicinos prekės: taktinės pirmosios pagalbos vaistinėlės; turniketai; paprasti nesterilūs tvarsčiai; elastiniai tvarsčiai; marlė; tvarsčiai; vienkartinės pirštinės; išorinės galūnių fiksavimo priemonės.

Maistas ir mityba: ilgalaikio laikymo pienas; kiaušiniai; konservai; augalinis aliejus; miltai; mielės; cukrus; druska; grikių kruopos; kvietinės kruopos; avižiniai dribsniai; ryžiai; pomidorų pasta plastikiniuose induose; greitai paruošiami vermišeliai; makaronai; sausainiai.

Vaikams: sauskelnės kūdikiams 4 dydis; pieno mišiniai kūdikiams; tyrelės stiklainiuose; sausas pienas; drėgnos servetėlės.

Buitiniai poreikiai: šiltos antklodės; jogos kilimėliai; žvakės; degtukai; šildytuvai arba ufo tipo pūstuvai; žibintai su baterijomis ar akumuliatoriais.

Asmeninės higienos priemonės: sauskelnės suaugusiems; dantų šepetėliai ir pasta; muilas; drėgnos servetėlės; tualetinis popierius; popieriniai rankšluosčiai; moteriški įklotai.

Kitos prekės: miegmaišiai; įkraunamos lempos; ant galvos dedami žibintai su baterijomis.

Prašome aukoti tik nurodytus maisto produktus, buities ir higienos priemones.

Parama priimama adresu Sporto g. 3 (Palangos sporto centras), centrinis įėjimas:

Penktadienį (kovo 4 d.) nuo 14 val. iki 20 val.;

Savaitgalį (kovo 5-6 d.) nuo 9 val. iki 20 val.;

Pirmadienį (kovo 7 d.) nuo 9 val. iki 14 val.

Padėti Bučos miesto gyventojams taip pat galite aukomis, pervedant jas į BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašydami „Parama Bučos miestui“. Už suaukotas lėšas Palangos miesto savivaldybė, atsižvelgdama į konkrečius Bučos poreikius, pirks maisto produktų, medikamentų, medicininių ar kitų nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams būtinų priemonių.