PAJŪRYJE MIRGĖS BENDRUOMENIŠKAS IR SPALVINGAS FESTIVALIS „PALANGOS MIESTELY“

2023
09 06

Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15-17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.

Visas tris festivalio dienas Vytauto gatvėje tradiciškai šurmuliuos kermošius, kuriame bus galima paskanauti įvairiausių patiekalų, šiltų bei šaltų gėrimų, tikros naminės duonos, įsigyti tik Lietuvoje gaminamos produkcijos bei kitokių dovanų sau ir artimiesiems. Pirmąjį festivalio vakarą rugsėjo 15 d. 18 val. festivalio šeimininkai Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvai „Banguolis“ ir „Bočiai“ (vad. Janina Serapinienė) kartu su kolektyvais iš kitų Lietuvos ir Latvijos miestų kvies į spalvingą etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Dalyvaujant būtina atsinešti šypseną ir skaniausių sodo obuolių savo ir draugų šokių poroms.

400 šokėjų dovanos unikalų reginį

Rugsėjo 16 d. nuo 12.30 val. palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti daugiau nei 400 dalyvių šventine eisena nuo Grafų Tiškevičių alėjos iki Palangos tilto. Eiseną lydės jau visų pamiltas Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“ (vad. Kęstutis Dvaržeckis), o kelią šventės dalyviams rodys Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“ (vad. Ramutė Plonienė). 13 val. prie Palangos tilto vyks iškilminga festivalio atidarymo ceremonija. Visų festivalio žiūrovų lauks šokėjų dovana, apie kurią galima pasakyti tik tiek – mieli žiūrovai, pasiruoškite savo fotoaparatus, nes visos Lietuvos, Rygos ir Seinų šokėjai Jūsų tikrai nenuvils!

Nuo 13.30 val. bus galima iš arčiau susipažinti su visais dalyviais ir jų paruoštais šokiais įvairiose Palangos vietose – Jūratės ir Kastyčio skvere, kurhauzo terasoje, J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje. Šiose scenose kolektyvai ne tik rodys savo meistriškumą, tačiau ir kvies visus šokti kartu. O pagrindinėje scenoje prie Palangos kurhauzo, 18 valandą suskambės pačios gražiausios Edmundo Kučinsko festivaliui dovanojamos dainos.

Festivalis kvies į bendruomenių pikniką ant jūros kranto

Paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 17 dieną, 11 valandą, festivalio organizatoriai ir dalyviai kviečia visas Palangos bendruomenes į sueigą – pikniką „Palangai 770”. Besidžiaugiant paskutinėmis jubiliejinių metų šiltomis dienomis, miesto bendruomenės ir svečiai yra kviečiami prisijungti prie pikniko pusryčiaujant kartu ant jūros kranto, paplūdimyje prie gelbėjimo stoties. Bendruomenių sueigai visi kviečiami atsinešti kuo daugiau spalvų turintį pledą, ant kurio galėtumėte prisėsti ir pabendrauti su festivalio dalyviais, Palangos bendruomenėmis, draugais ir naujais bičiuliais. O kad pusryčiauti būtų dar smagiau – išsikepkime naminės duonos, atsineškime sodo obuolių ir kitų gėrybių, sugalvokime kitą būdą kaip pavaišinti šalia sėdinčius sueigos kaimynus! Pusryčių piknike tikrai netrūks veiklos – visų dalyvių lauks Jonas Kavaliauskas su šmaikščiais ir unikaliais etnožaidimais bei estafetėmis, o kad rungtis būtų dar lengviau, visų pikniko dalyvių lauks rytinė mankšta, dainos, šokiai. Lauksime Jūsų visų, o šventę susikurkime kartu!

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija