Metų sandūroje Palangos ir Šventosios dangų nušvies įspūdingi fejerverkai

2021
12 31

Besibaigiantiems metams skaičiuojant paskutines sekundes, šiąnakt Palangos iš Šventosios dangų nušvies įspūdingi fejerverkai. Kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami pasimėgauti nuostabiu reginiu, bet kartu – būti supratingi ir nepamiršti atsargumo bei saugumo priemonių.

Trumpam sustoti

Paskutiniąją metų dieną Palanga kviečia kiek sustoti, pailsėsi nuo prieššventinio skubėjimo bei pasimėgauti kurorte vyksiančiais kultūriniais renginiais, o vidurnaktį pasigrožėti įspūdingu fejerverku.

Kalėdinėmis šviesomis spindintis miestas bei ties Kurhauzu bei centrinėje Šventosios aikštėje nušvitusios Kalėdų eglės mieste kuria ypatingą nuotaiką. O kad pasitikti Naujuosius būtų dar smagiau, vietos gyventojams ir svečiams pasiūlyta gausybė kultūrinių renginių. Bene ryškiausias iš jų – šįvakar Kurhauze vyksiantis naujametinis koncertas „Kol vakaras ilgas“. Jo metu publiką džiugins Donatas Montvydas su išskirtine šventine akustine programa. Neabejojama, jog koncertas, kuriame atsiskleis unikali populiariosios ir klasikinės muzikos sintezė, ir kartu su D. Montvydo kūrybiniais sprendimais dovanos nepamirštamus įspūdžius.

Tiesa, nesuskubusieji iš anksto nusipirkti bilietų, šiandien to padaryti jau nebegalės – pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, susidomėjimas šiuo koncertu buvo išties didžiulis, tad laisvų bilietų į koncertą jau nebėra. Vis dėlto nusiminti neverta – visi, norintys pajusti išskirtinę Naujųjų metų nuotaiką, kviečiami vidurnaktį pasigrožėti šventiniais fejerverkais. Jie tradiciškai nušvis ties jūros tiltu ir centrinėje Šventosios aikštėje.

Ragina laikytis atstumo

Rengtis šiam reginiui pirotechnikos specialistai pradės apie 19 val., tad jau tuomet dėl saugumo bus uždarytas jūros tiltas. „Labai tikimės kurorto gyventojų ir svečių sąmoningumo – tuo metu visi bus prašomi pasitraukti nuo tilto“, – sakė V. Petrauskienė.

Gyventojų supratimo prašoma ir artėjant vidurnakčiui – tradiciškai tuo metu J. Basanavičiaus gatvė prisipildo einančiųjų link jūros pasigrožėti fejerverkais. Vis dėlto, pasak V. Petrauskienės, nederėtų pamiršti, jog šiuo metu būtina paisyti saugaus socialinio atstumo. Tad vertėtų pasirinkti kitą kelią link jūros – į paplūdimį eiti galima Jūratės gatve, S. Dariaus ir S. Girėno gatve ir kt. „Juo labiau kad Palanga, skirtingai nei kiti miestai, turi unikalią galimybę – fejerverkų, šaudomų nuo jūros tilto, grožis puikiai matomas iš labai toli. Tam turime visą pakrantę“, – šypsojosi V. Petrauskienė.

Įspūdingas fejerverkas

Taip pat gyventojai raginami paisyti viešosios tvarkos ir nesinešti prie jūros savo pirotechnikos priemonių. „Tai ne tik didina taršą pajūryje, bet ir, svarbiausia – gali sukelti pavojų aplinkiniams, – pabrėžė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė. – Kur kas saugiau ir įspūdingiau bus pasimėgauti miesto dovanojamu reginiu“.

O pasigrožėti išties bus kuo – organizatoriai žada, jog naujametinis fejerverkas tiek Palangoje, tiek Šventojoje truks apie 15 minučių ir bus lydimas muzikos garsų. „Jau ne pirmus metus bendradarbiaujame su geriausiais šios srities profesionalais, tad susirinkę palangiškiai, šventojiškiai ir kurorto svečiai išvys įspūdingus pirotechnikos viražus“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė.

Lietuvos vėliavos diena

O pirmąją Naujųjų metų dieną visi kurorto gyventojai kviečiami iškelti prie savo namų Trispalvę – sausio 1 d. minima Lietuvos vėliavos diena.

Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio 1 d., minint Lietuvos vėliavos dieną, Gedimino kalno bokšte rengiama iškilminga vėliavos pakeitimo ceremonija. Pagal tradiciją senoji vėliava kasmet perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų, pasižymėjusių ugdant pilietiškumą, puoselėjant istorinę atmintį.

Šią dieną keliama Valstybės vėliava prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų.