Liepa Nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje

2022
06 29

Vasaros vidurys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje gausus renginių, edukacijų, parodų ir kitų įdomybių.

Liepą pradėsime biblioterapijos ir kūrybinio rašymo užsiėmimais. Juose kalbėsime apie pagalbą kitiems ir labiau pažinsime save, pasitelkdami vieną iš biblioterapijos metodų – ekspresyvų rašymą.

Pirmąją mėnesio pusę susitiksime knygų pristatymuose: skaitytojų dėmesiui bus pateikta režisieriaus Gyčio Padegimo knyga „Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės“ ir literatūrologės prof. dr. Aušros Martišiūtės-Linartienės monografija „Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens“; Eglės Frank novelių rinkinys „Mirę irgi šoka“; dr. Viltės Migonytės-Petrulienės monografija „Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918–1940) Lietuvoje“.

Liepos pabaigoje atsipalaiduosime mokydamiesi susitelkimo valdymo, ugdydami kūrybiškumą meno edukacijose, klausydamiesi meditacinės ir relaksacinės muzikos.

Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento ir dirbtuvių PATS SAU edukatoriai ketvirtadieniais lauks jaunųjų smalsuolių atvirlaiškių, ženkliukų, transformacijos knygelių ir audioįrašų gamybos dirbtuvėse, kvies žaisti proto mūšius ir stalo žaidimus, piešti fraktalus, kurti komiksus ir priimti kitus kūrybinius iššūkius.

Mėnesiui įpusėjus, į skaityklą atkeliaus Jolantos Kanapickaitės tapybos paroda „Kasdienybė yra abstrakti“, pakviesianti išeiti į nežinią be jokio tikslo ir grįžti namo su naujai atrastu džiaugsmu.

56-ą vasarą skaičiuojančioje Palangos skaitykloje jūsų laukia paslaugios bibliotekininkės, naujausios knygos, periodiniai leidiniai. Čia lankytojai ras kompiuterizuotas darbo vietas, belaidį internetą. Skaityklos interjeras sukuria ypatingą atpalaiduojančią erdvę.

Skaitykla dirba antradieniais–šeštadieniais 9–21 val., sekmadieniais 10–20 val.

Adresas: Vytauto g. 72, Palanga.

Maloniai kviečiame apsilankyti.