Kurorto muziejuje – Lietuvos ir Latvijos menininkų paroda „Balta drobulė“

2022
04 20

Palangos kurorto muziejuje balandžio 22 d. 16 val. atidaroma penktoji paroda „Balta drobulė“.

Tokiu pavadinimu paroda rengiama kas metai, tačiau visada skiriasi jos temos. Jas muziejus stengiasi parinkti susietas su istorija.

Būtent šių dienų menininkų žvilgsnis į Palangos istoriją skatina ne tik dar kartą prisiminti, kuo esame turtingi, ką turėtume žinoti, bet ir pažvelgti kitaip į visa tai. Pieštukai ir teptukai turi stebuklingą galią išlaisvinti fantaziją ir istorija tampa legendomis, pasakomis, vaizdiniais, kurių pagrindas yra tikri įvykiai.

Šių metų tema – „Iš Palangos istorijos“, pagal to paties pavadinimo dr. Jono Basanavičiaus studiją. Tema pasirinkta neatsitiktinai – šiais metais  šiam Vilniuje išleistam leidiniui sukanka 100 metų.

Tačiau ne vien ši studija lėmė šių metų temą. „Dr. Jonas Basanavičius Palangai nebuvo vien didis tautos vyras, bet ir svarbus Palangos mylėtojas“,– teigia mūsų muziejininkas Martynas Jurkus. Būtent Jonas Basanavičius pirmasis pavadino mūsų miestą „Lietuvos vasaros sotine“ ir visaip kaip skatino žmones čia atvykti.

Parodoje dalyvauja Lietuvos ir Latvijos menininkai, eksponuojami tapybos, grafikos, keramikos kūriniai.

Labai džiugu, kad nuolat  parodoje dalyvauja didelis būrys Palangos dailininkų: grafikė Gražina Oškinytė, Dovilė Oškinytė, Reda Rimkutė Ščerbakovienė, Miglė Jonaitienė, Olga Survillo, Rasa Užpelkytė, Audronė Bukauskienė ir kiti, bei šeši Latvijos menininkai.

Paroda veiks iki birželio 26 d.

Maloniai kviečiame!