Jono Šliūpo muziejus kviečia į archeologinių kasinėjimų edukaciją

2022
06 28

Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. Užsiėmimo metu kartu su archeologe dr. Raimonda Nabažaite vaikai turės galimybę pabūti archeologais ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje perkasoje. Simuliaciniai kasinėjimai vyks Palangos paplūdimyje Dariaus ir Girėno gatvės gale, susitikimas nurodytą valandą muziejuje.

Tarpukario spaudoje gausu istorijų apie lobių ieškotojus. Ypač daug tokių ,,nelegalių archeologų“ – lobių ieškotojų buvo Žemaitijoje. Jie ieškojo LDK pinigų, kuriuos žmonės slėpė per karus su švedais, kazokais ar maskvėnais. Lobių ieškojimas Pirmojoje Lietuvos Respublikoje tapo jaunimo laisvalaikio praleidimo būdas bei savotiškas savo istorijos pažinimas.

Prisimindamas šį istorijos etapą ir įgyvendindamas Palangos miesto savivaldybės finansuojamą projektą ,,Muziejus keičia(si)…” Jono Šliūpo muziejus kviečia vaikus ir paauglius nuo 6 iki 14 metų į mokslinę edukaciją, kur inscenizuotos archeologinės ekpedicijos metu jos dalyviai ,,pasimatuos” archelogo specialybę ir susipažins su mokslininkų atliekamu darbu. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė ir archeologė dr. R. Nabažaitė vaikus supažindins su tyrimų metodais ir mokys kurti radinių pasą, o kasinėjimus edukacijos dalyviai atliks naudodami autentiškas archeologų darbo piemones.

Norintiems dalyvauti reikalinga išankstinė registracija tel. 8 (460) 54559 arba el. p. j.sliupo.muziejus@lnm.lt. 1 val. trukmės edukacinio užsiėmimo kaina asmeniui – 2 eurai.

 

______________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti atnaujintoje interneto svetainėje: http://www.lnm.lt arba socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/lnmuziejus.