Iki Palangoje vyksiančio prestižinio Europos brasbendų čempionato – vos dvi savaitės

2024
04 12

Iki svarbiausio šiųmečio Palangos įvykio – 45-ojo Europos brasbendų čempionato (EBBC 2024) – liko vos dvi savaitės. Į kurortą suvažiuos geriausi Europos varinių pučiamųjų orkestrai, kurie rungsis tarpusavyje dėl čempiono titulo skirtingose kategorijose. Šis čempionatas – puiki galimybė vieno renginio metu išgirsti daugiau nei dešimties itin profesionalių pučiamųjų orkestrų muzikavimą, tad žiūrovai su dideliu susidomėjimu laukia šio renginio ir skuba įsigyti bilietus.

Tūkstantis dalyvių

Europos brasbendų čempionatą rengia Palangos miesto savivaldybė, o pagrindiniai šio renginio organizatoriai yra Europos brasbendų asociacija ir viešoji įstaiga „Palangos orkestras“. Pastarosios vadovo Vyganto Rekašiaus teigimu, pirmą kartą Rytų Europoje rengiamas brasbendų čempionatas neabejotinai yra vienas iš reikšmingiausių šių metų pučiamųjų muzikos renginių.

Į balandžio 27 d.–gegužės 5 d. truksiančią pučiamųjų muzikos fiestą Palangoje atvyks 23 Europos brasbendų asociacijos šalių-narių kolektyvai (orkestrantai, dirigentai, delegatai) iš Norvegijos, Anglijos, Velso, Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Olandijos, Švedijos bei Lietuvos. Iš viso Palanga sulauks apie tūkstančio dalyvių ir antra tiek juos lydinčių gerbėjų.

Rytų Europoje – pirmąkart

Europos brasbendų čempionatas Vakarų Europoje turi gilias tradicijas – rengiamas jau daugiau nei keturiasdešimt metų. O štai Rytų Europoje jis vyks pirmą kartą. Tad nekeista, jog galimybė sudalyvauti vadinamojoje „Naujojoje“ Europoje rengiamame čempionate sudomino ne tik pučiamųjų muzikos profesionalus, bet ir šio žanro mėgėjus. „Apskritai, rytinėje Europos dalyje nieko panašaus iki šiol nėra vykę. Palangos miestui organizuoti šį muzikinį čempionatą – didelis prestižas ir garbė“, – sakė V. Rekašius.

Pasak V. Rekašiaus, apie norą šį čempionatą organizuoti Lietuvoje buvo kalbama apie 20 metų, o Palangoje tokia galimybė svarstyti pradėta kalbėti maždaug prieš dešimtmetį. „Tačiau tuomet dar nebuvo Palangos koncertų salės, ir apie tokį prestižinį renginį mūsų mieste galėjome tik pasvajoti. Kai jau buvo pastatyta moderni Palangos koncertų salė, Palanga, įvykdžiusi daugybę reikalavimų, iškovojo teisę tapti Europos brasbendų čempionato šeimininke, ir 2020 metais kurorte jau turėjo vykti šis prestižinis renginys. Tačiau sutrukdė COVID-19 pandemija – likus dviem mėnesiams iki turėjusio įvykti čempionato, teko jį atšaukti. Džiugu, kad 2024 metais Palangoje jis vis dėlto įvyks“, – priminė V. Rekašius.

Gausu renginių

Europos brasbendų čempionato metu kurorte vyks daug renginių: be pagrindinių čempionato dalyvių pasirodymų, bus rengiami koncertai miesto aikštėse, susitikimai su kompozitoriais, solistais, dirigentais bei muzikos ekspertais, kūrybinės dirbtuvės.

Dėl geriausiųjų titulo orkestrai Europos brasbendų čempionate varžysis trijose kategorijose: aukščiausioje – Čempionų (joje dalyvauja geriausi, nacionalines atrankas įveikę orkestrai), taip pat – Iššūkio bei Jaunimo orkestrų.

Verta dėmesio

Pučiamųjų muzikos profesionalams neabejotinai bus įdomūs orkestrų pasirodymai Čempionų kategorijoje, kur penktadienį, gegužės 3 d., visi šios kategorijos dalyviai atliks tą patį privalomąjį kūrinį, o komisija juos vertins nematydama ir nežinodama, kuris konkurso dalyvis pasirodo. Pučiamųjų muzikos profesionalams, girdintiems net subtiliausius muzikos virptelėjimus, ši čempionato dalis bus neįkainojama patirtis.

Šeštadienį, gegužės 4 d., Čempionų kategorijos orkestrai atliks savo pasirinktą programą. Tą pačią dieną Iššūkio kategorijoje varžysis orkestrai siekiantys patekti į Čempionų kategoriją. Tarp jų šiemet išvysime ir Lietuvai atstovaujantį orkestrą „Brass LT“.

Jaunatviškos energijos čempionatui suteiks ir gegužės 5 d. vyksiantis Europos jaunimo brasbendų konkursas, kuriame jaunimo orkestrai taip pat kaunasi dėl geriausiųjų titulo dviejose kategorijose. Čia taip pat išgirsime du Lietuvos brasbendus iš Panevėžio rajono — „Aukštyn“ bei „Sklepučini“.

Neabejotinai didžiausio publikos dėmesio sulauks gegužės 4 d. Palangos koncertų salėje vyksiantis įspūdingas gala koncertas bei jo kulminacija – apdovanojimų ceremonija, kai bus karūnuoti geriausiai čempionate pasirodę orkestrai.

Bilietai – prekyboje

Prekyba bilietais į Europos brasbendų čempionatą jau gerokai įsibėgėjusi. Jau dabar aišku, kad svečių Palanga sulauks ne tik iš Europos šalių, bet net iš Amerikos žemyno.

Muzikos mėgėjams siūlomas tiek kombi-bilietas, suteikiantis teisę patekti į visus čempionato renginius, tiek ir bilietai į atskirus koncertus.

Bilietus galima įsigyti čia: https://tickets.paysera.com/en/event/geras-ebbc-2024-palanga-european-brass-band-championships

 

Europos brasbendų čempionato Palangoje programa:

Gegužės 2 d., ketvirtadienis

20–22 val. Europos kompozitorių konkursas – Finalas.

Gegužės 3 d., penktadienis

15–22 val. EBBC Čempionų kategorijos konkursas – Privalomasis kūrinys.

Gegužės 4 d., šeštadienis

9–11 val. EBBC Iššūkio kategorijos konkursas

11.30–18.30 val. EBBC Čempionų kategorijos konkursas – Laisvai pasirenkamas kūrinys

20.30–22.30 val. EBBC 2024 Gala koncertas

Gegužės 5 d., sekmadienis

9 val. Europos jaunimo brasbendų konkursas:

9.00–10.30 val. AUGIMO kategorija

11.15–15.30 val. AUKŠTOJI kategorija bei baigiamasis koncertas ir apdovanojimų ceremonija.

 

Informacija atnaujinta 2024-04-12 10:15