Į Palangą susirinko kurtieji badmintonininkai iš 14 valstybių – prasidėjo Europos čempionatas

2022
09 26

Į Palangą susirinko kurtieji badmintonininkai iš 14 valstybių – prasidėjo Europos čempionatas

Palanga šiomis dienomis tapo Lietuvos kurčiųjų didžiausio sporto įvykio židiniu – iki spalio 1-osios kurorte vyks Europos kurčiųjų badmintono čempionatas.
Patyrę sportininkai dėl medalių varžysis 9-ąjį kartą, jaunimas iki 19 metų – 2-ąjį.
Į Baltijos pajūrį rungtyniauti apie 130 plunksnuotojo kamuoliuko meistrų ir mėgėjų iš 14 valstybių.
Pirmadienį čempionato atidarymo iškilmėse dalyvavęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė, kad į Palangą atvyko sportininkai iš tiek daug šalių. „Gražiausiame Lietuvos kurorte jauskitės kaip namie ir atvykite pas mus kuo dažniau“, – kvietė Š. Vaitkus.
Dalyvius taip pat pasveikino Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas, šalies Badmintono federacijos prezidentas Algirdas Kepežinskas, kurčiųjų badmintono pradininkas Lietuvoje Antanas Narvilas ir Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) atstovas Niallas Fearonas.
Atidarymo šventėje kartu dalyvavęs Palangos sporto centro arenos direktorius Saulius Simė pasidžiaugė, kad badmintonininkams čia patinka žaisti.
Didžiąją mūsų šalies rinktinės dalį sudaro klaipėdiečiai arba Klaipėdoje badmintonininkų kelią pradėję sportininkai – Ignas Reznikas, Kazimieras Dauskurtas, Emilija Unte, Veronika Michailova, Marija Rimkutė, Inesa Michailova ir Tadas Rimkus. Dar trys rinktinės nariai iš Vilniaus –Vaiva Žymantė Aurelija Ramaneckaitė ir Vaidas Voroneckis.
Šalies rinktinės treneris Donatas Narvilas, paklaustas, ko galime tikėtis Palangoje, nenorėjo prognozuoti. „Kaip klostysis, pamatysime čempionate. Po jo ir pasakysiu, ar išsipildė mano siekiai“, – nuo atsakymo išsisuko specialistas.
2018-aisiais Slovakijoje vykusiame Europos čempionate lietuviai laimėjo vien bronzą: K. Dauskurtas (vyrų vienetas), K. Dauskurtas ir I. Reznikas (vyrų dvejetas), I. Reznikas ir E. Unte (mišrus dvejetas).
LKSK prezidentas E. Kriūnas viliasi, kad čempionatas pajūryje bus geriausiai surengtas per visą pasaulio kurčiųjų badmintono istoriją, o lietuviai nudžiugins ne tik geru žaidimu, bet ir prizinių vietų gausa.
Mūsų žaidėjai Europos kurčiųjų čempionatuose yra iškovoję arti 30 medalių, tad savų žiūrovų palaikomi jie gali pasiekti šią ribą.
Organizatorių inf.