Į pajūrį atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos nuo šiol bus registruojami naujai atidarytame Klaipėdos registracijos centre

2022
03 14

Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, jis įsikūrė Klaipėdos futbolo sporto mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A). Į Klaipėdą, Palangą ar kitus pajūrio miestus atvykusių ukrainiečių prašoma nuo šiol registruotis ne Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o naujajame registracijos centre.

Ukrainiečių registracijos procedūras Klaipėdos registracijos centre Migracijos departamentas vykdys kiekvieną dieną, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 val. Čia dviem pamainomis dirbs apie 40 Migracijos departamento specialistų. Klaipėdos registracijos centro koordinatoriumi paskirtas Kretingos policijos Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Atvykusiems į Lietuvą karo pabėgėliams Lietuvos migracijos departamente (pajūryje – Klaipėdos registracijos centre) privalu užsiregistruoti per 72 valandas. Informuokite apie tai atvykusiuosius ir padėkite žmonėms iš Ukrainos susisiekti su Migracijos tarnyba.

Migracijos departamentas prašo ukrainiečius lydinčių lietuvių pagalbos – siekiant sutrumpinti registracijos procedūrą (iki 15 minučių asmeniui) prašoma padėti ukrainiečiams internetu užpildyti prašymus išduoti leidimus gyventi: https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informacija-ukrainos-pilieciams-1/migracijos-paslaugos.

Registracijai ukrainiečiai turi atvykti asmeniškai, kartu su vaikais, su savimi turėti tapatybės dokumentus, jeigu tokių neturi – kitus dokumentus, leidžiančius patvirtinti tapatybę (vaiko gimimo liudijimą, pensininko pažymėjimą ar pan.).

Palangiškius bei kurorto įmones, priimančius ukrainiečius karo pabėgėlius pas save, taip pat prašome informuoti apie tai Savivaldybę el. p. jurate.mitkeviciute@palanga.lt, tel. +370 615 59396. Mums svarbu kaupti duomenis, kiek karo pabėgėlių yra mūsų mieste, kokia humanitarinė, psichologinė ar kitokia pagalba jiems reikalinga.

Lietuvoje ukrainiečių registracijos centrai jau veikia Alytuje, Marijampolėje ir Vilniuje, jau kovo 15 d. tokie centrai atvers duris ir Kaune bei Šiauliuose, taip pat planuojama daugiau registracijos centrų Vilniuje.

Laikinuose ukrainiečių registracijos centruose vykdomos migracijos procedūros, čia taip pat veikia vaikų kampelis, teikiamos maitinimo, medicininės, psichologinės pagalbos paslaugos. Centrų veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, o reikiamomis darbo priemonėmis, baldais ir technika, ryšiu, transportu aprūpina savivaldybės.

Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 val. Iš čia ukrainiečiai vyksta į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia geros valios Lietuvos žmonės per „Stiprūs kartu“ platformą arba į savivaldybių siūlomas patalpas.

Nuo vasario 24 d. Lietuvoje užregistruoti 12 039 karo pabėgėliai iš Ukrainos, iš jų 994 – Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje.